Satıcı ayıbını kabul eder mi?

Makaleler
1
Yer
Tomağın Kahve
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Elimde bir laptop var. Başka arkadaşların da tecrübeleri ile kullandığım modelde kronik arızalar olduğunu öğrendim. Benzer arızalardan ben de muzdaribim ve bunların satıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Tabi ki sorun benden kaynaklı da olabilir ama diyelim ki satıcıdan kaynaklı. Cihazı teknik servislerine yolladığımda ayıplarını kabul etmeleri ve bana 'ücretsiz onarım', 'değişim' veya 'para iadesi' gibi haklar sunmaları mümkün oluyor mu? Kısaca ayıplarını kabul ediyorlar mı?

Dostum laptopun kronik sorunları ile satıcının alakası nedir? İlk 14 gün koşulsuz iade var.

Bende aynı şekilde bunu satıcıya dedim prosedürlere uygun değil dediler.
Ama teknik servise mail at sıkıntı olduğunu söyle onlar daha iyi ilgilenir bende iade yapabileceklerini söylediler sıkıntı var ise.

Markayı ısrarla belirtmeme sebebinizi anlayamadım ama direkt olarak marka ismi verirseniz daha isabetli olur. Ürün kronik arızalı ise bu teknik serviste oluşturulan rapora göre şekillenecek bir durumdur. Eğer tamir ve tedariği mümkün değilse iade hakkı tanıyabilirler. Eğer olaylar sizin aleyhinize dönmeye başlarsa oluşturulan raporları alıp THH'ye başvurabilirsiniz.

Geri
Yukarı