Satıcı ürünü yanlışlıkla düşük fiyata verdi

EmreTownley

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: 16GB Ekran Kartı: İntel Arc A750 LE 8GB İşlemci: İntel Core i3 12100f
Merhaba. Ben geçenlerde Snopy oyun konsolu aldım ve 35 lira verdim ama asıl fiyatı 65'miş. Satıcı bana yanlış fiyata vermiş. Öteki gün kardeşime doğum günü hediyesi olarak 2.'yi alacaktım, bana fiyatının 65 lira olduğunu söyledi. Ben de dün 35 lira verdiğimi söyledim. O da sana ucuza vermişler dedi. Benden parayı istemedi. İsteseydi verecektim. Sonra helalleşmeyi unuttum. Efendim, konuyu toplayayım: Yani bana daha ucuza vermiş. Üzerinde 65 yazısı, 35 gibi gözüktüğü için bana ucuza vermiş. Ben de ucuza alınca sormak istedim. 35 lira verdim diye kalan para haram mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben geçenlerde Snopy oyun konsolu aldım ve 35 lira verdim ama asıl fiyatı 65'miş. Satıcı bana yanlış fiyata vermiş. Öteki gün kardeşime doğum günü hediyesi olarak 2.'yi alacaktım, bana fiyatının 65 lira olduğunu söyledi. Ben de dün 35 lira verdiğimi söyledim. O da sana ucuza vermişler dedi. Benden parayı istemedi. İsteseydi verecektim. Sonra helalleşmeyi unuttum. Efendim, konuyu toplayayım: Yani bana daha ucuza vermiş. Üzerinde 65 yazısı, 35 gibi gözüktüğü için bana ucuza vermiş. Ben de ucuza alınca sormak istedim. 35 lira verdim diye kalan para haram mıdır?
Snopy oyun konsolu? Ve 35 TL. Gamepad mi yoksa? Gamepad ise değeri zaten en fazla o kadardır.

Hassaslığınızdan dolayı tebrik ediyorum düşüncelisiniz adam o fiyatı kabul ettiyse bir şey olmaz.

Alışverişte karşılıklı rıza önemlidir. Satıcı razı ise ortada sizin dertlenmenize sebep bir durum yoktur. Nisa 29'un başı konu için belirleyici olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı