Satıcının Amazon olduğu nasıl öğrenilir ?

Lookman

Decapat
Amazon.com'da satıcının amazon olduğu nasıl öğrenilir amazonun satmasının ne gibi avantajı vardır? Sadece amazon'un sattığı ürünleri görmek istiyorum filtre seçeneği var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında amazon olması biraz daha resmi satıcı ile alışveriş yaptığını resmeder. İade konularında felan. Diğer türlü diğer satıcıların bir farkı yok. Satıcı kısmında Amazon ise Amazondan ürün alıyorsunuz demektir.

Örnek olarak sandisk'in bir ürününü ele alalım.

Satın almak istediğiniz bir ürünü seçtikten sonra sağ tarafta SEPETE EKLE butonu'nun hemen altında '' Amazon.com.tr tarafından satılır ve gönderilir. '' Yazıyorsa ürünün satıcısı ve muhattabı amazondur.

Satıcının amazon.com.tr olmasının avantajı nelerdir?
Daha hızlı soktan gönderim. Ürün elinize daha çabuk ulaşır.
Daha kolay iade ve garanti işlemleri.
Probleminiz ile ilgili daha hızlı aksiyon , örnek cihaz faturasını kaybettiniz amazon hemen gönderir 3. parti satıcılardan 2-3 ay beklersiniz. Satıcısı amazon olan ürünler ile ilgili filitre yok şuanda.

Örnek olarak sandisk'in bir ürününü ele alalım.

Satın almak istediğiniz bir ürünü seçtikten sonra sağ tarafta SEPETE EKLE butonu'nun hemen altında '' Amazon.com.tr tarafından satılır ve gönderilir. '' Yazıyorsa ürünün satıcısı ve muhattabı amazondur.

Satıcının amazon.com.tr olmasının avantajı nelerdir?
Daha hızlı soktan gönderim. Ürün elinize daha çabuk ulaşır.
Daha kolay iade ve garanti işlemleri.
Probleminiz ile ilgili daha hızlı aksiyon , örnek cihaz faturasını kaybettiniz amazon hemen gönderir 3. parti satıcılardan 2-3 ay beklersiniz. Satıcısı amazon olan ürünler ile ilgili filitre yok şuanda.
Yanlışınız var. Tüm ürünlerde o yazı yazar. Önemli olan ürün açıklamasının altındaki isimdir.
sdcx.png

Yanlışınız var. Tüm ürünlerde o yazı yazar. Önemli olan ürün açıklamasının altındaki isimdir.
Eki Görüntüle 402242

Tam tersi yanılmıyorum. Müşteri yorumunun üstündeki ürünün markasını temsil eder , tıklarsanız etiketi sandisk olan yani amazondaki sandisk markalı tüm ürünler gösterilir.
Sepete eklenin altında ise satıcı gösterilir.

Örnek ekran görüntüsü alttadır. Eğer aynı ürün için birden çok satıcı varise , sepete ekle altında satıcının bir altında alternatif satıcılar görüntülenir.
Huawei Mate 20 Lite  64 GB  Siyah  Huawei Türkiye Garantili   Amazon.com.tr  binbirçeşit.png

Huawei Mate 20 Lite  64 GB  Siyah  Huawei Türkiye Garantili   Amazon.com.tr  binbirçeşit(1).png

Tam tersi yanılmıyorum. Müşteri yorumunun üstündeki ürünün markasını temsil eder , tıklarsanız etiketi sandisk olan yani amazondaki sandisk markalı tüm ürünler gösterilir.
Sepete eklenin altında ise satıcı gösterilir.

Örnek ekran görüntüsü alttadır. Eğer aynı ürün için birden çok satıcı varise , sepete ekle altında satıcının bir altında alternatif satıcılar görüntülenir.Eki Görüntüle 402244

Eki Görüntüle 402245
Hocam ben aslında amazon.de bahsetmiştim. Ama onda da aynı şekilde sanırım. Amazon.com.tr fazla seçenek yok yeni olduğu için mecburen yurtdışından getirtmek gerekiyor.

Hocam ben aslında amazon.de bahsetmiştim. Ama onda da aynı şekilde sanırım. Amazon.com.tr fazla seçenek yok yeni olduğu için mecburen yurtdışından getirtmek gerekiyor.
Merhaba. Bu siteye yeni kayıt oldum. Neredeyse 2 yıl sonra cevaplandırmış olsam bile cevap vereceğim :) Öncelikle, aynen PanxER'in dediği yerde Amazon Germany tarafından satılır ve gönderilir yazar. Amazon Almanya'nın ürünlerini amazon.com.tr'de de bulabilirsiniz :D
Ekran Görüntüsü (7).png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı