Satılan Gmail hesabıyla suç işlenirse ne olur?

jlordj22

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir tane arkadaş bana 50 tane Gmail hesabı oluşturursan sana bir miktar para öderim dedi. Kendisi de bunları satıyormuş. Şimdi o arkadaş benim açtığım Gmail hesabı ile bir siber suç işlerse benim başım belaya girer mi?

Girebilir. Enazından bir sorguya çekilirsiniz. Bulaşmayın...

Not: Haberlerde okumuştum bir üniversite öğrencisine "Sadece ibanını ver sana para gelip para gidecek komisyonunu alacaksın". Denilmiş ve adamın ibanından kumar oynanılmış şuan ise 15 yıl hapis yemiş. Hâlâ sorgusu devam ediyor. Bilginize.

Merhaba, bir tane arkadaş bana 50 tane Gmail hesabı oluşturursan sana bir miktar para öderim dedi. Kendisi de bunları satıyormuş. Şimdi o arkadaş benim açtığım Gmail hesabı ile bir siber suç işlerse benim başım belaya girer mi?
Girer. Hem kendisi açsın. O siber suç işleyince kendisinin başı belaya girmesin diye sana açtırıyor.

Tek bir gmail adresiyle ne suç işleyebilir ki =?

Geri
Yukarı