Satılan ürünlerin fiyatları artmaya devam ediyor

Bu nasıl bir mantıktır? Dolar arttığı zaman özellikle bilgisayar parça ürünlere anlık olarak zam geliyor. Dolar düştüğü halde bu artış devam ediyor. Her türlü alım gücümüz kısıtlanmaya devam ediyor :)

Dolar şu an 14:82 kankam inşallah düşer fiyatlar. Bende almak istiyorum bir sistem alacağım ama fiyatlar artmassa bir tık üstünü alacağım inşallah hadi bakalım ne olacak.

Genelde ülkemizde düşen şeyler tekrar geri artıyor. O insanlar da evine ekmek götürüyor. Tek suçlu onlar değil. Yönetim denetleme sistemi yapmalı.
Dediğinizi kısmen katılıyorum, evet satıcılar da bir nevi geçinmeli/para kazanmalı. Burasında mutabıkız. Ama bakınız dolar bazından 50 kuruş arttı diye güncel fiyatını 3 katına çeken çok satıcılar var:
1640027896905.png

Yukarda paylaştığım en basit örnek görselde; arada sadece bir gün fark var, az önce dolar düştüğüne rağmen yine fiyatı arttırmaya devam edecektir.

Dediğinizi kısmen katılıyorum, evet satıcılar da bir nevi geçinmeli/para kazanmalı. Burasında mutabıkız. Ama bakınız dolar bazından 50 kuruş arttı diye güncel fiyatını 3 katına çeken çok satıcılar var:
Eki Görüntüle 1247417
Yukarıda paylaştığım en basit örnek görselde; arada sadece bir gün fark var, az önce dolar düştüğüne rağmen yine fiyatı arttırmaya devam edecektir.

İşte bu noktada denetim gerekli biraz ve denetim yapmasını beklediğimiz kişiler malûm. Onlara hava hoş. Vergilerine bakar onlar.

Eki Görüntüle 1247417
Yukarda paylaştığım en basit örnek görselde; arada sadece bir gün fark var, az önce dolar düştüğüne rağmen yine fiyatı arttırmaya devam edecektir.

Benim zaten bahsetmek istediğim şey bu. Dolar artıyor ve direkt olarak fiyatlar da aynı şekilde artıyor. Dolar düşüyor, ama fiyatlar yine artıyor :) Ama kimse bunu görmüyor. Yani iki gram matematik yapmak yerine şu ufak ayrıntıyı göremiyorlar. Ve özellikle büyük firmaları savunma kafasında bazı arkadaşlar. Daha 2 gün önce mesela merak edip işlemcimin fiyatına baktım. Ryzen 5 5600x...Kutulu fiyat 6k idi, şu an 6.230. Yani dolar düştüğü halde 230 Türk lirası artmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı