Satılık Ses Kartı

• Konuyu başlatan İbrahim TAPU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 3B
deed.jpg

İş görür. Ama dinleme olarak pek onboard kartlardan farkı yoktur. Sadece kayıt karakteristiği, Line in modunda biraz daha iyidir. İşlemcisi biraz eski olmakla beraber nispeten onboard kartlara göre daha iyidir. Yanlız yeni model HD AUDIO kartlara göre zayıf kalabilir.
Sonuçta 10 TL fiyatı olan bu karttan fazla performans beklenilmez.

F/P nin bu kartla ilgisini pek anlayamadım. Amacın sadece ses almaksa, bu kart işini görür. Yok ben daha iyi ses elde etmek istiyorum dersen, hiçbir ses kartı işine yaramayacaktır. Amacın 5.1 veya surround ses dinlemekse bu kart ile olmaz.
Bu kartın onboard kartlardan tek farkı ses kaydederken anlaşılır. Tabii ki ses sistemin kaliteli ise farkı duyabilirsin.
Başka türlü 10 TL ye satılan bir kart ile hiçbir performans göremeyeceksin. Eğer ses işlemi, (benim gibi kayıt işleri, ses parazitleri düzeltme işleri, DSP işleri gibi işler) yapmak istiyorsan al. Yok sadece oyun oynuyorum diyorsan bu kart onboard kartlardan daha iyi değildir.

Aha da bu kartın DSP'si nin sicili.
Anlayabilen olursa tabii ki:)

Size şöyle bir ses kartı önereyim:D

dhd03.jpg

Fiyatı çok pahalı sayılmaz. 100.000 - 150.000 $ civarıdır.

İşyerinde ben bunu kullanıyordum işte:)

Yani ücretini hak etmesinden bir yana, biz 100 bin doları hak ediyor muyuz şu an, onu merak ediyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı