Satılık Yüksek Seviye AMD Sistem

Mehmet Can Gurel

Hectopat
Yer
Acıbadem/Istanbul
Merhabalar. İstanbul 'dan satıyorum bilgisayarı.
Parçalar:

Crosshair V Formula-Z (U.S.) 400
FX-8350 (U.S.) 300
NOCTUA NH-U 14S (TR) 115
GSKILL RIPJAWS 2133 16 GB RAM (U.S.) 300
SAPPHIRE VAPOR-X 7970 GHZ EDITION (U.S.) 500 (280x ile aynı kart)
XFX 750W 80+ GOLD PSU (U.S.) 200
OCZ VECTOR 256GB (U.S.) 250
CORSAIR C70 MILITARY GREEN (TR) 200

Monitör:
ASUS VG248QE (U.S.) 700

PC Part Picker

Monitörsüz toplam 2265 TL
Monitör dahil toplam 2965 TL

(TR) Türkiye'den, (U.S.) Amerika 'dan alındığını ifade ediyor.
PSU kablolarının tamamı elimde değil. Amerika'dan geri getirtmem de mümkün değil.
1x 8+8 pin GPU (6+2)
1x 8 pin CPU
1x 24 pin MOBO
2x SATA POWER
Kabloları mevcut.
TR den aldıklarım dışında hiçbirinin garantisi yoktur. Onların da garantisine pek ihtiyacınız olacağını hiç düşünmüyorum zaten.
Monitörün ayak bölümünde(3D yazan yerde) zamanla oluşan çizikler vardır, ekranın üzerinde sadece 1 tane gözle zor görülen çizik var, onun dışında gayet temiz.
Parçaların durumu gayet iyi. 4.6 'ya kadar O.C. yapmışlığım var. Ama asla o seviyede kullanmadım, sadece test ettim.
Anakartın PCI Express klipslerinden bir tanesinde çatlak vardı ya da kırık. Etkilemiyor diğer parçaları kısacası. gayet normal bir şekilde de oturuyor ekran kartı. Kasaya da vidalıyorsunuz. Problem yok.
Kasada zamanla oluşan küçük çizikler vardır.
Bu zamana kadar hep temizliğini yaptım ve hiç ihmal etmedim. Termal macunlarını değiştirmek, hep tozunu almak gibi ekran kartı da dahil olmak üzere.
Pazarlık elbette yapılır. Mümkünse kasayı tek parça satmak istiyorum. Eğer tüm parçalar için ayrı teklif gelirse de ayrı ayrı satabilirim ama böyle bir şey olacağını pek zannetmiyorum.
Aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kardeşim senin yazdığın kart 7970 linkteki R9 280X bu iki kartın birbiriyle tek alakası AMD Gpu ya sahip olmaları. İkisi de farklı kartlar.

Kardeşim senin yazdığın kart 7970 linkteki R9 280X bu iki kartın birbiriyle tek alakası AMD Gpu ya sahip olmaları. İkisi de farklı kartlar.
Satmak istediğim ürün hakkında hatalı bilgi verme hakkına sahip değilim ve böyle bir şey de yapmıyorum.
Tamamen aynı kartlar. Sadece Re-Branded.
Yine de o linki kaldırıyorum. Direk Sapphire 'ın websitesinden link koyacağım.

İyide kardeşim ya senin kartın hakkında bilgin yanlış yada buraya yanlış yazdın. Niye verdiğin linkte 7970 değilde 280x yazıyor. İkiside farklı kart bunların.

İyide kardeşim ya senin kartın hakkında bilgin yanlış yada buraya yanlış yazdın. Niye verdiğin linkte 7970 değilde 280x yazıyor. İkiside farklı kart bunların.
Çünkü ikisi de tamamen aynı kartlar da o yüzden. AMD yeni ekran kartı serisini çıkarırken 7970 ekran kartlarını yeni seriye uyarladı. 280x adını verdi.

@samsunlu R9 280X ile HD 7970 arasındaki fark R9 280X'in HD 7970'in revize hali olması içindeki Gpu'lar aynı.

Geri
Yukarı