Satın Alınan Oyun Steam'e Nasıl Eklenir?

SilkDemise

Kilopat
  1. Mağazadan CD olarak ya da başka bir siteden kredi kartı ile aldığım bir oyunu Steam oyun listeme nasıl eklerim?
  2. Satın alınan oyunlar kod veriyor mu? (Steam'de aldığım oyunlar için kod verdiğini görmedim)
  3. CD olarak aldığımda ya da diğer siteden indirdiğimde dosyaları Steam'e nasıl tanıtırım?
  4. Başka bir siteden kod alırsam Steam kabul eder mi?
Not: Maddeler halinde sordum, tüm soruların cevabını biliyorsan yardımcı olursun. Oyun geçmişim yok ama PC'den az çok anlayan biriyim, boş yapmayalım. Teşekkür ederim. (Bununla ilgili video biliyorsanız, paylaşabilirsiniz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutulu satın aldığınız oyunu Steam kütüphanenize ekleyemezsiniz. Yanlarında kod gönderilmediği ve Steam platformunda kullanılmak amacıyla üretilmedikleri için. Steam'den alınan oyunlar otomatik olarak hesabınıza işlenir. G2A, Kinguin gibi sitelerden alınan Steam platformu oyunları ise:
  • Steam Arayüzü>Sol Üst Menüde Oyunlar Sekmesi>Bir ürünü Steam'de aktifleştirin.
Yolu ile aktifleştirebilirsiniz. Başka sitelerden aldığınız oyun Steam oyunu olmak zorunda. Bir oyun aynı anda hem Steam'de, hem Social Club'da/Uplay'de vs. olabilir. Hangi platformun oyununu aldığınızdan emin olmanız yeterli.

Ben bizzat tecrübe ettiğim için paylaşayım. Call of Duty MW3 ve Black Ops Teknosa mağazasından geçen ay indirimde buldum aldım. İçinden key çıktı. Steam'i açtım. Oyun ekle kısmındaki artı işareti yazan yere keyi girdim. Her iki oyunu da direkt ekledi. Hatta sadece key girerek oyunun hangi oyun olduğunu anlaması vs hoşuma da gitmişti :) CD'den kurulum yaptım sonrada Steam'den güncellemelerini yaptım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama dediğim gibi mağazadan alınan CD'den key çıkıp çıkmadığı vs sanırım önemli.

Peki GTA 5 için alınan 2. el Social Club hesapları nasıl Steam'e eklenecek?
Birde aynı şekilde Origin hesapları'nın Steam'e eklenmesini anlatırsanız mutlu olurum.

Peki GTA 5 için alınan 2. el Social Club hesapları nasıl Steam'e eklenecek?
Birde aynı şekilde Origin hesapları'nın Steam'e eklenmesini anlatırsanız mutlu olurum.
Öyle bir şey yok bildiğim kadarıyla. Ekleyebilirsin ama arkadaşların ne oynadığını göremez ve oyunlarına katılamaz sadece steam üzerine kısayol gibi ekleniyor, bu da aradığınız şey değil.

Mesela ben 2. el bir Social Club hesabı aldım. GTA 5'i bilgisayarıma nasıl yükleyeceğim?

Social Club sitesine hesabınızla giriş yapacaksınız orada oyunlar kısmında GTA V için link bulunur biraz kurcalarsanız görürsünüz. Küçük bir indirme yönetici iner kurulum yaparsınız Social Club hesabınız ile giriş yapar ve oyunu indirmeye başlarsınız.

Yani Social Club uygulaması bir indirici aynı zamanda. Güncellemeler Social Club uygulaması üzerinden yapılır mı? Hesap ayarlarımı Social Club uygulaması üzerinden değiştirebilir miyim? Plati.ru'da 12 TL altında bir fiyata buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı