Satın alınan Valorant hesabı geri alındı

Moxie

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
İtemsatış üzerinden 2000TL'ye aldıgım hesap yaklaşık 1 hafta önce geri çekildi. İlk mail olmadan mail devri şeklinde aldım. Sitede adamın bilgileri kayıtlı konuştuğumda ben çekmedim bende hesabı başkasından aldım. O çekiştir diyor ne yapmam gerek? Kendisine hesabı ondan aldığımı muhattabımın o oldugunu para iadesi yapmasını istedigimi söylüyorum. Aracı site kullanmamızın bir amacı var değil mi? Yardımcı olun arkadaşlar nasıl bir yol izlemem gerek?

Gecmis olsun. Yani zaten ikinci el hesap alıp satılması zaten yasal değil. Muhtemelen dolandirildiniz. Siz yine çabalayın ama paranızı alabileceginizi düşünmüyorum.

Siteyle iletişime geçmeyi denediniz mi? Muhtemelen arkadaş böyle yolunu buluyor site hesabını banlarsa başkası mağdur olmasın

Siteyle iletişime geçmeyi denediniz mi? Muhtemelen arkadaş böyle yolunu buluyor site hesabını banlarsa başkası mağdur olmasın
itemsatış ile iletişime geçtim

Gecmis olsun. Yani zaten ikinci el hesap alıp satılması zaten yasal değil. Muhtemelen dolandirildiniz. Siz yine çabalayın ama paranızı alabileceginizi düşünmüyorum.
dolandırıcılık değil mi bu aldıgım hesap değilde epin olsa ceza mı alıcak yani?

Hocam zaten 2. el hesap alım satımı olduğunda Valorant'ın hesabı 100 yıl banlayacağına dair bir duyum almıştım. Yaptığınız şey pek de sağlıklı değil.

2. el hesap alarak zaten en başta hata yapmışsınız. Hesap satışları yasak olan bir şey. Üstüne bir de satılan hesapları geri almak 1 mesaja bakıyor.
Siteyle iletişime geçin. Site herhangi bir şey yapmaz ise yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Soğuk su içebilirsiniz.

İlk maili olmadan almamanız gerekiyordu, arkadaşım ilk mail ile aldı yine de hesabı geri alındıydı yani dolandırıcı arkadaşlar bu işi öğrenmiş yapıyorlar tanıdıklarınızdan hesap alın bu siteleri boş verin. Yapabileceğinde bir şey yok hesabı sana vermiş sen onaylamışın sonra hesap çalınmış senden bunu onun yaptıgını kanıtlayaman, hesabıda sana satan çalmıştır ondan önce aldığı kişi dediği kişi yoktur bile.

2. el hesap alarak zaten en başta hata yapmışsınız. Hesap satışları yasak olan bir şey. Üstüne bir de satılan hesapları geri almak 1 mesaja bakıyor.
Siteyle iletişime geçin. Site herhangi bir şey yapmaz ise yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Soğuk su içebilirsiniz.
Söylediklerimi tam teşekküllü bir şekilde açıklamışsınız. Ek olarak bu cevabı yazan kişi avatarınızdaki kişi değilse çok üzülürüm. 😄😄

Diğer arkaaşlar hesap satışı yasak diyor ancak riot gamesin hesap satışını yasaklamış olması önemli değil. Hesabı geri alan kişi itemsatışta kabul ettiği sözleşmeyi ihlal ediyor, bu yüzden dava açılabilir. İtemsatış sitesi ile iletişime geçin. Onlar size hesabın geri alındığına dair doğrulama isteyecekler ve bu doğrulamayı almak için ne yapmanız gerektiğini söyleyecekler. Gerekenler yapıldıktan sonra itemsatış satıcı ile iletişime geçiyor ve iade sağlanmazsa dava açıyor.

Ek olarak, satıcının hesabı başkasından alması önemli değil. Sorumluluk kendisinde, sözleşmede yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı