Steam Satın alma ile key arasındaki fark nedir?

Kafam çok karıştı hocam sıkıntılı mı değiller mi?
Ve bunlar nereden kar yapıyor bu siteler orayı anlayamadım?
Steam ile anlaşmaları mı var zannetmiyorum da.

Sıkıntı değiller. Fakat olayın Steam ile alakası yok. Oyunun yapımcıları kendileri bir sürü key oluşturup yetkili satıcılara veriyorlar ve Steam komisyonu olmadığı için daha ucuza geliyor bunun olayı bundan ibaret.

Yanlış yönlendirme yapmayın Voidu, e-tail gibi bir sürü siteyi yıllardır kullanıyorum herhangi bir sorun yok ve yayıncı ile anlaşmalı firmalar. Lütfen bilmediğimiz konu hakkında konuşmayalım :)

Siz sorun yaşamadınız diye kimse sorun yaşamayacak değil, yaşayanlara şahit olduğum için bildiğim bilgiyi paylaşmak istedim. Siz kullanmaya devam edebilirsiniz. Dolandırıcı olan bir sürü insan tanıyorum Discord üzerinden ve çalıntı kartlarla key satın alıp bunu kendi sitelerinde satmaları oldukça bilinen bir yöntem.

Siz sorun yaşamadınız diye kimse sorun yaşamayacak değil, yaşayanlara şahit olduğum için bildiğim bilgiyi paylaşmak istedim. Siz kullanmaya devam edebilirsiniz. Dolandırıcı olan bir sürü insan tanıyorum Discord üzerinden ve çalıntı kartlarla key satın alıp bunu kendi sitelerinde satmaları oldukça bilinen bir yöntem.

Siz "bazı siteler" dememişsiniz ki? Tüm key satan siteler dolandırıcı, hırsız gibi lanse ettiğiniz için yanlış yönlendirme yapmış oluyorsunuz.

Gönderi sahibi arkadaşın sorusuna gelirsek: Düzgün bir siteden -satıcılar ile anlaşmalı sitelerden vesaire- alırsanız hiçbir sorun olmaz. 400 liralık oyunun 50 TL gibi ucuz fiyatlara satılmayacağını da düşünebiliyor olmanız gerek elbette. Bu durumda hiçbir sorun yaşamazsınız.

Siz "bazı siteler" dememişsiniz ki? Tüm key satan siteler dolandırıcı, hırsız gibi lanse ettiğiniz için yanlış yönlendirme yapmış oluyorsunuz.

Gönderi sahibi arkadaşın sorusuna gelirsek: Düzgün bir siteden -satıcılar ile anlaşmalı sitelerden vesaire- alırsanız hiçbir sorun olmaz. 400 liralık oyunun 50 TL gibi ucuz fiyatlara satılmayacağını da düşünebiliyor olmanız gerek elbette. Bu durumda hiçbir sorun yaşamazsınız.

Çoğu siteler yazmışım.

Sen ne anladığının farkında mısın? O dolandırıcılık yöntemi yetkili olmayan satıcılar tarafından satılan ürünler. Aynı çalıntı kredi kartı ile Steam üzerinden hediye edilen ürünler. 500 TL'lik oyunu 20 TL'ye freegames.com sitesinden alırsan tabii dolandırıcı çıkar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bazı durumlarda key alıyorum, mesela steamde satıştan kalkmış oyunların keylerini bulmak mümkün onun dışında eskisi kadar kârlı değil ama daha uyguna bulursanız tercih edilebilir.

Geri
Yukarı