Satranç açılış önerisi

BURUH THE GREAT

Centipat
Yer
Antalya
Arkadaşlar Chess.com'da 970 elom var (10 dakikalıkta). Şu an bildiğim açılışlar klasik e4 e5, king gambit, scooth gambit, dutch defence, French defence. Fakat karşıma Sicillian Defence oynayan birisi geldiğinde falan genelde kaybediyorum. Bana önerebileceğiniz açılış ya da savunmalar var mıdır? Chess.com profilim de BURUHs - Chess Profile

Son düzenleyen: Moderatör:
Arada yakalayabilirsen 4 hamlede mat yapabiliyorsun, tabii çoğu kişi biliyor artık.

Ben satrancı bıraktım artık gittiğim kursa yeni bir çocuk gelmişti gel oynayalım dedim tamam dedi önce ciddiye almadım 3 hamlede mat oldum.

Ben internette zevkine oynuyorum profesyonel değilim, online ya da reelde ELO derdim de yok. Genelde şunları oynarım ve bir çok rakip doğal olarak aynı cevapları veriyor online oynarken.

Tabi sonrasında bazı tuzaklarım var bir çok kişinin dikkat etmediği ve beni kazanca götürebilecek..

Beyazsam,

1.e4 e5
2.d4 exd5
3. Vxd5 Ac6
4. Vd1

1.e4 c5
2.d4 cxd5
3.Vxd5 Ac6
4.Vd1

Siyahsam

1.e4 d5
2. exd5 Vxd5
3. Ac3 Vd8

Ben de 1.d4'e karşı oynamayı pek sevmem hatta 1.d4 e her ne kadar kötü bir cevap olduğunu bilsem bile 1.. c5 oynuyorum sürekli elim alıştı yol oldu :)

Ama sürekli aynı şeyleri oynamanızı eğer kendinizi geliştirmek istiyorsanız tavsiye etmem.

Geri
Yukarı