Satranç açılış önerisi

BURUH THE GREAT

Centipat
Yer
Antalya
Arkadaşlar Chess.com'da 970 elom var (10 dakikalıkta). Şu an bildiğim açılışlar klasik e4 e5, king gambit, scooth gambit, dutch defence, French defence. Fakat karşıma Sicillian Defence oynayan birisi geldiğinde falan genelde kaybediyorum. Bana önerebileceğiniz açılış ya da savunmalar var mıdır? Chess.com profilim de BURUHs - Chess Profile

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Chess.com'da 970 elom var (10 dakikalıkta). Şu an bildiğim açılışlar klasik e4 e5, king gambit, scooth gambit, dutch defence, French defence. Fakat karşıma Sicillian Defence oynayan birisi geldiğinde falan genelde kaybediyorum. Bana önerebileceğiniz açılış ya da savunmalar var mıdır? Chess.com profilim de BURUHs - Chess Profile
Ben Hollanda oynuyorum.

Sadece açılış değiştirmekle bir anda gücünüz artmaz hocam. Sicilya savunmasına karşı iyi değilseniz, internetten ona karşı nasıl oynamanız gerektiğini anlatan videolar izleyip izlediklerinizi yavaş yavaş uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulaya uygulaya, oynaya oynaya, yenile yenile öğreneceksiniz. Tavsiyem yenildiğiniz oyunları analiz edip (bilgisayarda) yaptiğiniz en büyük hataları görmek ve o hamleleri değiştirerek işe başlamak.

Caro-kann mükemmel. Sicilya veya ruy lopez gibi çok fazla teorisi yok oyun planınız genel olarak exchange, advance veya merkez piyonu savunma olarak üçe ayrılıyor. Onun dışında Fried liver çok oynandığı için traxler karşı saldırısı düşük elolarda baya iş yapıyor. Beyazlar içinse viyana ya da vezir gambiti tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı