Satrançta nasıl gelişilir?

Xlazy1

Hectopat
Lichess'de 1500 elo civarındayım ama bir türlü yükselemiyorum. Sadece İspanyol ve İtalyan açılışı biliyorum arada taş uyuduğum oluyor ama kendimi nasıl geliştirebilirim bilemiyorum. 2000 elo civarına yükselmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lichess'de 1500 elo civarındayım ama bir türlü yükselemiyorum. Sadece İspanyol ve İtalyan açılışı biliyorum arada taş uyuduğum oluyor ama kendimi nasıl geliştirebilirim bilemiyorum. 2000 elo civarına yükselmek istiyorum.

Bol bol pratik yapmaktan geçiyor, oyun sonu yaptığınız hataları kontrol edip yapmamaya çalışın.

Bulmaca çözün bol bol. Kendinizden yüksek puanlı insanlarla oynayıp maçınızı analiz edin, yenildiyseniz avantajı rakibin nasıl aldığını inceleyin.

Bunun dışında ELO olarak yükselmek istiyorsanız sakin ve odaklanabileceğiniz zamanlar dışında casual girin. 1500'den 2000'e çıkacak kadar gelişmek için bayağı emek sarf etmelisiniz.

Jason Statham'ın bir film'i var :) Adı Revolver. Film ağır psikanaliz içeriyor. Satranç sahneleri oldukça fazla ve film'in çoğu sahnesi ile satranç oyunu ile betimleniyor. Söylemek istedim :p

Film'de en sevdiğim söz "onun en büyük numarası seni sen olduğuna inandırmaktır"

Yeni konular

Geri
Yukarı