Sattellite P300 26L temizlik sonrası ekranı görmeme

by_tata

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar acil fikir ve yardimlariniza ihtiyacim var. Butun gun ugrastim laptopu temizledim v.s termal macunlarini termal padlerini ne varsa degistirdim. Malum 5 senelik laptoptu ve isinmaya baslamisti fazlaca.

Aniden kapanma sorunu vardi kafasina gore dan diye kapaniyordu isi ile alakali mi degil mi netlesitmek icin. Bir temizliyeyeyim yine devam ederse ekran kartina odaklanirim diyordum. Cunku verdigi mavi ekran hatalari v.s bakarsak hep ekran karti kaynakli.

Burada da konu acmislar arkadaslar ekran kartinda sıkıntı olabilir sorun v.s demislerdi.

Neyse fazla uzattim asil konuya gecelim. Laptopu temizledim topladim bu arada islemcisini de yukselttim o detayi da beliteyim onemli olabilir. P8700 vardi uzerinde P9700 taktim.

Acinca laptopu tabi direk hdmi dan monitoru taktim bir baktim laptop ekrani hic acilmadi. Harciye goruntu veriyor ama laptop ekrani gelmiyor. Buyuk ihtimal bir yerde hata yaptim ama nerde. Tum kablolar takili orada sıkıntı oldugunu sanmiyorum. Belki ekran kablosunu fazla kıvırıp sıkıstırırken birseyler oldu. Ya da gpu chipseti ile de oynadim biraz oynadim derken temizledim uzerindeki banti cikardim taktim altini temizledim v.s

Hariciye goruntu veriyor normal calisiyor yeni islemciyie gordu stabil gel gelelim kendi ekrani yok. Aygit yoneticisinde de gormuyor sadece Dell monitoru goruyor.

laptop:

TOSHIBA Sattellite P300 26L

Evet denedim tek soket 2 soket baska ram v.sç Zaten hariciye goruntu veriyor suanda o laptopla yaziyorum. Ama kendi ekrani calismiyor ya kablosuna bisi oldu ya sase mase statik elektrik neyse bisi oldu ama ne.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapmami onerirsiniz ? Biraz kosedeydi sıkıstırmıs toshiba bende biraz ezdim oynattim iyi otursun diye. Sadece kablo tamir v.s yapiliyor mu acaba yoksa komple ekran mi degisiyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin değilim ama eğer kablo zarar görmüş ise ekranı değiştirmek gerekebilir. Yine de emin değilim. Sadece kabloyu değiştirmek de yeterli olabilir. Ama sorunu bulsak daha net bir şey söyleyebiliriz.

Arkadaslar, sorunu cozdum anakarttaki flex kablosu mu artik neyse adi anakarttaki kisimde icinde pimlerden 2si kaymis yamulmus. 1 delige 2 pim girmis v.s boylece gormuyor tabi monitoru.

Hallettim ama cok moralim bozuldu butun ugrasi v.s ufak bir dikkatsizlik neler yapiyor.

Iyiki de konuyu acmisim benim gibi dangalaklar dikkat etsinler. Tam en sona geldik derken kiytirip bir ekran kablosunu capraz takmayin. Acele etmeyin tam duz karsidan takin ve deliklere dikkat edin.

Ilk defa da yapmiyorum ha bu isi cok yaptim. Ama 17" laptop gercekten ilk defa yaptim ve feci zordu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı