Save dosyaları nerede?

İşletim sistemi
Windows 10

Rhine

Hectopat
Daha fazla  
Ben Windows 8.1 Pro bilgisayarımı SSD yardımıyla Windows 10 yaptım fakat hiçbir oyunun kaydını bulamıyorum neredeler acaba (örneğin lego Marvel Super Heroes 2 Witcher 3)

Güncelleme üzerinden mi geçiş yaptınız Windows 10'a? Eğer öyle yaptıysanız sistemin kurulu olduğu disk bölümünde "Windows.old" diye bir klasör oluşacaktır. Oraya bakınız.

Eğer format atıp temiz kurulum yaptıysanız sistemi yüklediğiniz bölümdeki veriler silinmiştir. Oyunları kurarken her zaman sistemin kurulu olmadığı bölüme kurarım ki sistem çökmesinde ya da format attığımda verilerim ve oyun Save'lerim silinmesin.

Eğer format atıp temiz kurulum yaptıysanız sistemi yüklediğiniz bölümdeki veriler silinmiştir. Oyunları kurarken her zaman sistemin kurulu olmadığı bölüme kurarım ki sistem çökmesinde ya da format attığımda verilerim ve oyun Save'lerim silinmesin.

Hayır hayır format atmadım HDD'de Win 8.1 vardı ve harici SSD taktım içine orijinal Windows kurdum şimdi Windows 8.1'e geri dönüp oran başka bir belleğe savelesem işe yarar mı?

Şöyle söyleyeyim. Oyunları hangi sisteme kurduysan Save dosyaları o sistemde kalacaktır. Oyunu ilk kurarken sorduğunda farklı bir birim seçmen gerekirdi. Şimdi Save dosyasının olduğu yeri değiştiremezsin. Ancak Save dosyasının bir yedeğini alıp, oyunu baştan kur, kurarken de hangi birime Save yapmasını istiyorsan o birime kur oyunu. Sonra Save dosyanı oraya yapıştır. Kaldığın yerden devam oyuna.

Geri
Yukarı