Savefrom.net virüslü görünüyor

Aynı siteyi ben de tarattım ancak hiç virüs gözükmüyor.🤔

Yanlış siteyi taratmış olma imkanınız var mı?🤔

IMG_4472.png

IMG_4471.png

IMG_4473.png

IMG_4474.png

Yani internetten indirmek için yeterli uygulamasına gerek yok.

Aldık linki gördük PUP.Optional!(Bir uygulama ile birlikte sponsorluk gibi otomatik yükleme.)

Diğer programlar hem ne idiği belirsiz, hem de SaveFrom için kendi kategorisini kurmuş.

Avast FileRepPup [
PUP]
Gridinsoft (no cloud)(Bunun ne olduğunu bile bilmiyorum.)
PUP.Win32.SaveFrom.dd!c

Aynı siteyi ben de tarattım ancak hiç virüs gözükmüyor.🤔

Yanlış siteyi taratmış olma imkanınız var mı?🤔

Eleman .exe dosyasını taratmış. Bize site diye satıyor. Zaten dosya da İstenmeyecek Uygulama kategorisinde.

Son düzenleme:
Savefrom.net sayfası virüslü değil: VirusTotal
Ama bu sayfadan indirdiğiniz SF-Helper.exe dosyası zararlı yazılım olarak algılandı: VirusTotal

Algılama nedeni: PUP
PUP nedir: "PUP, bilgisayara başka bir yazılımla birlikte yüklenen ve potansiyel olarak istenmeyen programdır. PUP, genellikle bir pazarlama aracı olarak kullanılır ve çoğunlukla tarayıcı ayarlarını değiştirir ya da istenmeyen reklamlar görüntüler."
Kaynak: PUP nedir?

Ancak kaynak olarak paylaştığım Kaspersky, bir sorun görmüyor ve 29 antivirüs yazılımının çoğu PUP nedeniyle algılamış. Algılamakta da haklılar bu arada. Neden bir tarayıcı uzantısını bir araç yardımıyla kurasın ki?

1707578552251.png

Son düzenleme:
Aldık linki gördük PUP.Optional!(Bir uygulama ile birlikte sponsorluk gibi otomatik yükleme.)

Diğer programlar hem ne idiği belirsiz, hem de SaveFrom için kendi kategorisini kurmuş.

Avast FileRepPup [
PUP]
Gridinsoft (no cloud)(Bunun ne olduğunu bile bilmiyorum.)
PUP.Win32.SaveFrom.dd!c

Eleman .exe dosyasını taratmış. Bize site diye satıyor. Zaten dosya da İstenmeyecek Uygulama kategorisinde.
Ben zaten siteden indirdiğin dosya anlamında söyledim.Fakat benim de hatam var o konuda.

Geri
Yukarı