Sayısal derslerde nasıl başarılı olabilirim?

hasimsek

Hectopat
Yer
Trabzon
Merhaba. Bu yıl 10. sınıfa başlayacağım. 9. sınıfta sözel derslerim iyiydi. Sayısal derslerde ise matematiğim fena değildi.
Biyolojiyi çok severim, o yüzden 90'dan aşağı biyoloji notum yoktu. Ancak fizik ve kimya için aynı şeyi söyleyemem. Fizik ve kimya hocalarımı hiç sevmezdim. Hepsi ders bitsin de gideyim kafasındaydı. Bu yüzden fizikten 65, kimyadan 70 aldığım oldu. Bu dersleri kendi başıma öğrenmem mümkün mü? Ne önerirsiniz?

Merhaba. Bu yıl 10. sınıfa başlayacağım. 9. sınıfta sözel derslerim iyiydi. Sayısal derslerde ise matematiğim fena değildi.
Biyolojiyi çok severim, o yüzden 90'dan aşağı biyoloji notum yoktu. Ancak fizik ve kimya için aynı şeyi söyleyemem. Fizik ve kimya hocalarımı hiç sevmezdim. Hepsi ders bitsin de gideyim kafasındaydı. Bu yüzden fizikten 65, kimyadan 70 aldığım oldu. Bu dersleri kendi başıma öğrenmem mümkün mü? Ne önerirsiniz?

Kimyayı 10. sınıfta çok rahat öğrenirsin bende 9. sınıfta hem hocayı hem de dersi sevmiyordum ama 10. sınıfta ise çok sevdim ama fizik için aynı şeyi söyleyemem sürekli her konuda 9. sınıfla ilgili bir şey oluyordu git gide gıcık oluyordum bende tek başıma öğrenmeye çalışacağım.

65-70 almak kötü bir şey değil.
10. sınıf Kimya dersinde pek bir şey yoktu hatırladığım kadarıyla. Sözel kısımlar vardı, o açıdan avantajınıza olabilir. Tabii müfredat değişmediyse.
Fizik genel olarak zor bir ders zaten. Özel çaba gerektiriyor.
Bu dersleri kendi başıma öğrenmem mümkün mü? Ne önerirsiniz?
İnternette bir sürü ders anlatan hoca var, elbette mümkün.

İkimiz aynı yaştayız geçen yıl matematik notlarım 88-100-100-100'dü (özel okula gitmiyorum) şu şekilde bu notları alıyordum: Bizim hoca dersi föyler üstünden anlatıyordu bende okula gelmeden önce o föyleri çözüyordum yani sınıftan öndeydim sadece bu şekilde aldım notları onun dışında 10. sınıfta kimya önemli mol filan göreceğiz kesinlikle çalışmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı