Derslerde nasıl gelişilir?

ProfesörX

Hectopat
Daha fazla  
İlk sınavlarda çok iyiydim(matematik 80), ikinci sınavlarda notlarım biraz düştü. Özellikle matematik(50). Sayısal seçecektim ama fizik ve matematik yazılısında biraz zorlanınca aklım TM ve Dil'e gitmedi değil. Sınıfta etüte gidenler ve her dersi ezberleyenler ikinci sınavda içimden geçti. Özellikle etütçüler derste uyuyordu. Çok moralim bozuk. Coğrafya hocası matematik sınavından 1 hafta önce özet yazma attı belki ondan da kaynaklı olabilir. Bana yardım edin. Yeterince göz ardı edildim. İyi Sosyaller.

Bu sana bağlı sayısal derslerde iyi isen ve kolay kavrıyorsan sayısal seç. Fen kısmında kötüysen ama azıcık matematiğe kafan basıyor ea. Dili yabancı dilin iyiyse seç. Sözeli kafan matematiğe sayısala basmıyorsa seç. Notlar hiçbir şeyin ölçütü değil ben 25 aldığım halde matematikten sayısaldan girdim. Bölümünü seçerken ileride yapacağın mesleğin hangi alanla aldığını göz önünde bulundurursun zaten söylememe gerek yok değil mi :)

Liseden 0 fizik bilgisiyle mezun oldum, inşaat mühendisliği okuyorum. İstesen de istemesen de öğreniyorsun bir şekilde. Sana ilk tavsiyem, ileride ne okumak isteyeceğin ne olmak isteyeceğini düşünmen. Kendine bir liste hazırla, şu şu meslekleri yapabilirim-bunların arasından birini tercih edeceğim gibi. Daha sonra ona göre alan seçebilirsin. Benim zamanımda EA okuyanlar sadece matematik çözse bile çok yüksek sıralamalar elde ediyordu, şu an nasıldır bilemem. Matematik ve fizikte gelişmek istersen sana en büyük tavsiyem, birazcık konuların özetine bak ve kendine formül kağıdı oluştur. Daha sonra bol bol problem çöz. Böylece çok rahat bir şekilde öğrenirsin bu iki dersi de.

Liseden 0 fizik bilgisiyle mezun oldum, inşaat mühendisliği okuyorum. İstesen de istemesen de öğreniyorsun bir şekilde. Sana ilk tavsiyem, ileride ne okumak isteyeceğin ne olmak isteyeceğini düşünmen. Kendine bir liste hazırla, şu şu meslekleri yapabilirim-bunların arasından birini tercih edeceğim gibi. Daha sonra ona göre alan seçebilirsin. Benim zamanımda EA okuyanlar sadece matematik çözse bile çok yüksek sıralamalar elde ediyordu, şu an nasıldır bilemem. Matematik ve fizikte gelişmek istersen sana en büyük tavsiyem, birazcık konuların özetine bak ve kendine formül kağıdı oluştur. Daha sonra bol bol problem çöz. Böylece çok rahat bir şekilde öğrenirsin bu iki dersi de.

Hangi üniversitede okuyorsunuz hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı