Sayısal meslek tavsiyesi

iziko

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sayısal son sınıf öğrencisiyim derslerim kötü değil ama hedefi olmayan insan başaramıyor ve ben bir hedef koyamadım. Uzun zamandır araştırıyorum hala da hem maddi açıdan iyi bir gelir sağlayacak hem de rahat bir meslek bulamadım. Tavsiyelerde bulunur musunuz?

Öyle bir meslek yok da ondan. Hem rahat olsun hem çok gelir getirsin istiyorsanız dolandırıcı olun (!) O bile zor.

Arkadaşlar sayısal son sınıf öğrencisiyim derslerim kötü değil ama hedefi olmayan insan başaramıyor ve ben bir hedef koyamadım. Uzun zamandır araştırıyorum hala da hem maddi açıdan iyi bir gelir sağlayacak hem de rahat bir meslek bulamadım. Tavsiyelerde bulunur musunuz?

Aslında birçok bölüm var. Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği tavsiye ederim. Ayrıca sağlık alanı için de Tıp (pek rahat değil aslında) var. Havacılığa ilgin varsa Uçak Mühendisliği ve Pilotaj tavsiye ederim.

Mimarlık bence en iyisi, yine de sizin yetenekleriniz ve zevklerinize göre değişir.

Müteahhit veya inşaat sektöründe bir akrabanız yoksa tercih etmeyi düşünmeyin bile, inşaat sektöründeki işsizlik çok kötü durumda.

Geri
Yukarı