Sayısal mı dil mi?

LaCarry

Decapat
İngilizcem gerçekten iyi ve seviyorum fakat hayalimde kimya mühendisliği var. Sayısal derslerimde ise sadece kimyayı seviyorum, fizik ve biyolojiyi zorlasam yapabiliyorum fakat matematiğim sıfır. Çok kararsız kaldım sadece Feni iyi tutarak sayısalda iyi bir yere gelebilir miyim bilmiyorum ama dilde iyi bir yere geleceğimi biliyorum. Dil alanında dilbilimi bölümünü sayısalda ise kimya mühendisliği bölümünü istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Matematiği yapamıyorsan kesinlikle dil seçmelisin, boş ver. Dile daha rahat edersin, tecrübe konuşuyor.

Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum, ama 10-11 isen matematiği rahat halledersin. Son senen ise matematik yetişmez, dilden devam et. Ama dil becerini mühendislikte de kullanacaksın. Ona göre seçimini yap.

Dile olan yeteneğini mühendislik alanıyla birleştirirsen güzel bir CV elde edersin. Dile yatkınlığın var ise 2-3. dilleri öğrenmen senin için zor olmaz. Matematiğe daha da yoğunlaşarak sayısal seçmen benim tavsiyemdir. Zaten fen alanlarını yapabiliyormuşsun.

Bende aynı durumdaydım, dişimi 2 sene daha sıkıp sayısal okudum, şu an çocukluktan beri istediğim otomotiv mühendisliği bölümünü okuyorum. Gayet de mutluyum zamanında milleti dinlemeyip sayısala geçtiğim için. Ayrıca sayısal okusanız bile dil sınavına girebilirsiniz.

10. sınıfım, herkes dilde daha rahat edebileceğimi sayısalda çok fazla zorlanacağımı söylüyor.

Eh, sayısalın kendine göre bir zorluğu var tabii. Ama sayısal dersleri eğlencelidir, en azından benim için öyle. Matematiğin üzerine gidince de yapılabiliyor. 2 senede hayal edemeyeceğin kadar şey değişir. Her türlü halledersin matematiği.

Dil alanı hakkında bir şey diyemem. Ama ben zorluğa gelemem dersen dil de bir seçenek. Ama TYT'de matematik karşına çıkacak.

Hocam dil okumak şuan pek mantıklı değil. Bölümleri çok kısıtlı. Sayısal öneririm ama hiç hiç ilgim yok matematiği asla yapamam diyorsan sen bilirsin. Bence biraz matematik çalış anladıkça çok zevk alırsın. Baktın yapılmıyor dil bölümünü o zaman seç.

Geri
Yukarı