Sayısal mı dil mi?

İngilizceye ilgili olmayıp sadece sınavlarından yüksek not aldığın için dil seçme.

Şu soruları cevapla bende elimden geldiğince yardımcı olayım.
1- bir dili kültürüyle beraber öğrenmek istiyor musun?
2 - daha öncesinde ingilizceni hiç test ettin mi?
3 - basit bir yerden bile olsa bir sertifikan var mı?
4- İngilizce seviyen ne?
5 - bir dili öğrenmek demek sadece kelime değildir grameri, kültürü, teknikleri ve detayları vardır. Bazen insanı çok sıkar. Sadece başarılı olduğun için değil gerçekten istediğin için mi seçiyorsun?

Not: Bu konuda tecrübem yok bende öğrenciyim sadece yabancı dil konusunda şu yaşıma kadar bayağı kendimi geliştirdim ve bölüm seçerken ne seçsem diye düşünürken bunları düşündüm.

Bu devirde İngilizce bilmeyen bir kişi hiçbir dil bilmiyor demektir.

Sayısal seçmelisin bence çünkü joker kart gibi oluyor eğer 11'in sonuna gelip ben yapamıyorum dersen bir anda karar değişip ilerletebiliyosun ingilizceni. Tabii biraz sıkı çalışmalısın. Dilci olarak hocamız da sayısalı yapamayacağını düşünüp dile geçmiş ve TYT'de matı iyi yaptığı için çoğu kişinin önüne geçmişti.

İngilizceye ilgili olmayıp sadece sınavlarından yüksek not aldığın için dil seçme.

Şu soruları cevapla bende elimden geldiğince yardımcı olayım.
1- bir dili kültürüyle beraber öğrenmek istiyor musun?
2 - daha öncesinde ingilizceni hiç test ettin mi?
3 - basit bir yerden bile olsa bir sertifikan var mı?
4- İngilizce seviyen ne?
5 - bir dili öğrenmek demek sadece kelime değildir grameri, kültürü, teknikleri ve detayları vardır. Bazen insanı çok sıkar. Sadece başarılı olduğun için değil gerçekten istediğin için mi seçiyorsun?

Not: Bu konuda tecrübem yok bende öğrenciyim sadece yabancı dil konusunda şu yaşıma kadar bayağı kendimi geliştirdim ve bölüm seçerken ne seçsem diye düşünürken bunları düşündüm.

Cevaplarken bence dürüst ol. Yinede senin kararın.

Geri
Yukarı