Sayısal öğrencisi olarak hangi mesleği seçmeliyim?

Eki Görüntüle 1060217
Bahsettiğim maaşlar ekin aşağısında yazan 1.500-2000 arası maaşlar. Bu maaşlar sizce iyi bir maaş mı? Asgari ücret 2800. 6 yıl okuyan bir daha sınava hazırlanıp tus sınavına giren öğrenciye bu para. Takdiri size bırakıyorum.

Mesajımı dikkatli okusaydınız bu yorumu yapmazdınız.
Yani hocam tıp okuyan arkadaşım olmasa düşük diyeceğim. Ben çalışmıyor olsam 650 TL ile kendimi geliştirmek için ekipman ve envanter mi alacağım yoksa hayatımı mı idame ettireceğim. Şu anda Türkiye'nin en kötü tıp fakültesinde okuyor olsanız dahi doktorların kurdukları derneklere başvursanız en düşük 300-400 lira burs alırsınız. Bana burs vermek için ne istiyor? 3.5 ortalama. En az 1 alanda projesi derece yapmış olmak. Zaten bunları yapsam bursa ihtiyaç duymam. Bu sağlıkçılar her türlü kendini acındırmanın yolunu buluyor. Biz olmasak o kullandığınız ekipmanları nasıl yapıp tamir edecekler onu da söylesinler.

İyi de o mezun öğrenci maaşı değil ki.
Sözleşmeli yeni mezun bir doktor toplum sağlığı merkezinde 14000-15000 TL kazanıyor. Bir şey bilmesem konuşmam herhalde.

İyi de o mezun öğrenci maaşı değil ki.
Sözleşmeli yeni mezun bir doktor toplum sağlığı merkezinde 14000-15000 TL kazanıyor. Bir şey bilmesem konuşmam herhalde.
Evet dostum. Ben de bunu söylemiştim. Belli bir süreç sonra iyi paralar kazanılıyor derken. Ben de yakınlarımdan biliyorum ki konuşuyorum.

Geri
Yukarı