Sayısal okuyan sınavda alanı sözel veya eşit ağırlık seçebilir mi?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam herkese ilk önce. Ben bilişim teknolojileri okuyorum sayısal olarak geçiyor. Ama sayısal dersimiz yok matematik, fizik, biyoloji, kimya maalesef. Ve ben sayısal yapamıyorum. YKS'ye girerken sayısal bölümü işaretlersem Türkçe, sosyal puan getirmez mi boşa mı çözmüş olurum? Öyle diyorlar. Eğer öyle ise alan kısmına sayısal yerine eşit ağırlık ya da sözel seçsem ne olur?

Seçeceğin herhangi bir şey yok çünkü öğrencinin alanına özel kitapçık yok. Sayısal öğrenci sözel çözebilir sözel öğrenci sayısal. İşaretlediğin soru puan getirir.

Selam herkese ilk önce. Ben bilişim teknolojileri okuyorum sayısal olarak geçiyor. Ama sayısal dersimiz yok matematik, fizik, biyoloji, kimya maalesef. Ve ben sayısal yapamıyorum. YKS'ye girerken sayısal bölümü işaretlersem Türkçe, sosyal puan getirmez mi boşa mı çözmüş olurum? Öyle diyorlar. Eğer öyle ise alan kısmına sayısal yerine eşit ağırlık ya da sözel seçsem ne olur?
Puanının eşit ağırlıktan hesaplanmasını istiyorsan Edebiyat, Sos 1 ve Matematik çözersin direkt bölüm kutucuğu yok.

Geri
Yukarı