Sayısal vs. Eşit Ağırlık

Morali Bozuk

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle, sayısal düşünüyorum. Fakat aklımda eşit ağırlık da var. Sayısal alanında birçok meslek grubu var. Çoğu sağlık alanında olduğu için biraz soğuyorum. Tabii ki sağlık alanı dışında daha çok meslek grubu var. Ama günümüze bakarsak da çoğu kişi sağlığa yöneliyor. Eşit ağırlık olarak hukuk, öğretmenlik, psikoloji alanları var. Çok fazla bir seçenek yok. Ama sayısalı yapamam diye de korkuyorum. 11. ve 12.sınıfta şu an gördüğümüze göre kat ve kat daha zor olacağı duyumlarını aldım. Gelecek kaygısı çok arttı. Sizce hangi alana daha yakın olmalıyım? Teşekkürler.

Öncelikle, sayısal düşünüyorum. Fakat aklımda eşit ağırlık da var. Sayısal alanında birçok meslek grubu var. Çoğu sağlık alanında olduğu için biraz soğuyorum. Tabii ki sağlık alanı dışında daha çok meslek grubu var. Ama günümüze bakarsak da çoğu kişi sağlığa yöneliyor. Eşit ağırlık olarak hukuk, öğretmenlik, psikoloji alanları var. Çok fazla bir seçenek yok. Ama sayısalı yapamam diye de korkuyorum. 11. ve 12.sınıfta şu an gördüğümüze göre kat ve kat daha zor olacağı duyumlarını aldım. Gelecek kaygısı çok arttı. Sizce hangi alana daha yakın olmalıyım? Teşekkürler.
Sayısal hiçbir zaman kolay olmaz. Sayısalda başarılı olabilirsiniz ama sadece düzenli ve doğru çalışma sayesinde. Yani siz sadece dersi dinleyip sayısaldan iyi bir sonuç alacağınızı düşünürseniz lisede bu pek mümkün değil. Belki 12. sınıfta dershaneye gitmeyi bile düşünebilirsiniz. Ayrıca dediğiniz gibi çoğu meslek grubu sayısal bölümünde. Eğer ilginiz varsa yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, pilotluk gibi mesleklere göz atabilirsiniz. Yani anlayacağınız eğer ki sayısalda temeliniz varsa, konuları kaçırmadıysanız, doğru şekilde çalışarak başarılı olursunuz diye düşünüyorum.

Sayısal hiçbir zaman kolay olmaz. Sayısalda başarılı olabilirsiniz ama sadece düzenli ve doğru çalışma sayesinde. Yani siz sadece dersi dinleyip sayısaldan iyi bir sonuç alacağınızı düşünürseniz lise de bu pek mümkün değil. Belki 12. sınıfta dershaneye gitmeyi bile düşünebilirsiniz. Ayrıca dediğiniz gibi çoğu meslek grubu sayısal bölümünde. Eğer ilginiz varsa yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, pilotluk gibi mesleklere göz atabilirsiniz. Yani anlayacağınız eğer ki sayısalda temeliniz varsa, konuları kaçırmadıysanız, doğru şekilde çalışarak başarılı olursunuz diye düşünüyorum.

Dediğiniz gibi sayısal zor. Mühendislik alanında ilerlemek istiyorum. Yazılım veya bilgisayar mühendisliği dediğim zaman insanlar direkt olarak, "Yazılım biliyor musun? " Veya "bilgisayardan anlıyor musun?" Gibi sorular soruyor. Açıkçası sormakta haklılar fakat zaten ben bunun eğitimini alacağım. Yani bu şekilde olacağını düşünüyorum. Evet 12.sınıfta dershaneye gitmeyi düşünüyorum. Mesajınız için çok teşekkür ederim.

Hangi bölümü seçersen seç çok çalışmak zorunda kalacaksınız. Kolay bölüm diye bir şey yok. İş üniversiteye gitmekle bitmiyor.

Sayısal oku. Sayısal bitirip, eşit ağırlıktan yerleştim hayatım karardı. Belli meslekler var onlardan yürü sadece, en ideali eczacılık bence. Doktorluk, fizyoterapistlik vb.
Sağlık alanında ilerlemek istemiyorum. Ama dediğiniz gibi sayısala yöneliceğim. Mesajınız için teşekkür ederim.

Hangi bölümü seçersen seç çok çalışmak zorunda kalacaksınız. Kolay bölüm diye bir şey yok. İş üniversiteye gitmekle bitmiyor.
Haklısınız fakat sayısal eşit ağırlık veya sözel bölümlere nazaran biraz daha zor. İş sadece üniversiteye gitmekle tabi ki olmuyor ama önceliğimiz üniversite değil mi?
Eşit ağırlıktayım sayısal ya da sözel fark etmez kendini geliştirmediğin sürece bir işe yaramaz.
Haklısınız.

Biraz geç oldu ama yine de yazim günün 5-6 saati ders çalışabilirim diyorsan ve altyapın iyiyse sayısal seç yok o kadar çalışamam günde max 3 saat çalışabilirim diyorsan altyapında kötüyse eşit ağırlık seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı