Sayısalcı YKS'de hangi sınavlara girecek?

TYT 9 ve 10. Sınıf konularını içeriyor yani hepsini çözeceksiniz. AYT'de ise 11 ve 12. Sınıf konuları olan sayısal bölümü yani matematik ve fen bölümünü çözeceksiniz. Bu sizin sayısal puanınızı oluşturacak.

Selam, sayısalcıyım ve 12. sınıf öğrencisiyim. Sayısalı seçtim ama TYT ve AYT'de hangi dersleri çözeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

12. Sınıfa kadar gelip bu soruyu sormak düşündürücü. Bence siz başka işlere yönelseniz daha iyi olur.

Ben 12.

12. sınıfa kadar gelip bu soruyu sormak düşündürücü. Bence siz başka işlere yönelseniz daha iyi olur.

Ben 12. sınıfa gelene kadar abartısız 2 haftada bir çeşitli kurum ve kuruluşlardan eğitimciler gelip bize sınav sistemi hakkında bilgilendirme yapıyordu. 12. sınıfta ise üniversite gezileri+ eğitimler devam etmişti ve bunu %10'luk dilimde öğrenci alan, kötü bir ilçede ortalama bir okulda okuyordum. Hani en alakasız öğrencilerin bile kafasına kazımışlardı bazı şeyleri, böyle şeyleri okuyunca inanamıyorum gerçekten nasıl bu kadar kopuk olabiliyorlar diye.

Geri
Yukarı