Sayısaldan dile geçmek mantıklı mı?

Merhaba sanırım sen dile gecmissin nasıl gidiyor? Ben de senin yaşadığın bu durumu yaşıyorum şu an ve kafam çok karışık. 2 senedir ingilizce kursuna gidiyorum, b2 yim. Geçen ay kafamda sayısaldan devam edip aynı zamanda dil sınavına da girme fikrim vardı fakat su an iyice anladım ki asla sayısal yapamıyorum.(Bu süreçte sayısaldan dershaneye başlamıştım ordaki hocalar seneye dizlerime vuracağımı söyledi) Lütfen yardımcı olabilir misin ?11.sınıfım su an 12.sınıfta dilden başlamayı düşünüyorum.
dil uzerinden ilerlerim diyorsan basla

dil uzerinden ilerlerim diyorsan basla
merhaba bende senin durumunun neredeyse aynısını yaşıyorum, lakin ingilizce seviyem yüksek değil, özelde say'a başladım (liseyi 3sene açıktan okuduktan sonra say aşırı zorluyor birini yapsan birini yapamııyorsun ) dile geçsem 12. sınıflara yetişebilir miyim? yolun başındayken acil karar vermem lazım

merhaba bende senin durumunun neredeyse aynısını yaşıyorum, lakin ingilizce seviyem yüksek değil, özelde say'a başladım (liseyi 3sene açıktan okuduktan sonra say aşırı zorluyor birini yapsan birini yapamııyorsun ) dile geçsem 12. sınıflara yetişebilir miyim? yolun başındayken acil karar vermem lazım
çalışmazsan yetişemezsin ben çalışmadım mezuna bıraktım o misal. kolaya kaçayım derken pişman olmayın iyice düşünün.

Ben de su anda ayni durumu yasiyorum. Sayisal dersleri calistigimda yapabiliyorum ama istedigim meslek bu degil. Dile gecmeyi dusunuyorum ki İngilizcem iyi bir seviyede ekisigimi cok rahat bir sekilde kapatabilecegimi biliyorum. Ayrica dil secersem de derece yapma ihtimalim cok yuksek. Tavsiye verebilir misiniz?

Çalışmazsan yetişemezsin ben çalışmadım mezuna bıraktım o misal. Kolaya kaçayım derken pişman olmayın iyice düşünün.

Ben de su anda ayni durumu yasiyorum. Sayisal dersleri calistigimda yapabiliyorum ama istedigim meslek bu degil. Dile gecmeyi dusunuyorum ki İngilizcem iyi bir seviyede ekisigimi cok rahat bir sekilde kapatabilecegimi biliyorum. Ayrica dil secersem de derece yapma ihtimalim cok yuksek. Tavsiye verebilir misiniz?
bir de fen lisesindeyim o yuzden sayisal derslerim iyi ama sayisalda iyi bir siralama yapabilecegimi dusunmuyorum zorlaniyorum. ve sayisal okursam muhendislik istiyorum ki muhendislik secersem matemetikle ic ice olmam lazim matematigi hem o kadar sevmiyor hem de matematigimin o kadar iyi oldugunu dusunmuyorum. pazartesi gunu hocamla konusacagim ama sizden de gorus almak istedim kafam cok karisik.

bir de fen lisesindeyim o yuzden sayisal derslerim iyi ama sayisalda iyi bir siralama yapabilecegimi dusunmuyorum zorlaniyorum. ve sayisal okursam muhendislik istiyorum ki muhendislik secersem matemetikle ic ice olmam lazim matematigi hem o kadar sevmiyor hem de matematigimin o kadar iyi oldugunu dusunmuyorum. pazartesi gunu hocamla konusacagim ama sizden de gorus almak istedim kafam cok karisik.
mebin dagittigi 3 adim denemelerinden bi ydt denemesi coz. nasil sorularin geldigini vs. ogren bunun sonucunda yapabilecegine inaniyorsan gec. kendine guzel bi program hazirla. asagi yukari gunluk 8 saatten baslasan yeterli zaten. son aylara dogru 12yi bulur o ister istemez. bu arada matematigi feni de aksatmaman lazim derece yapmak istiyorsan ingilizceden cok matematik fen turkce cozmen lazim sonucta herkes oradan kaybediyor. ydtyi fulleyip matematik cozmezsen birak dereceyi istanbulda iyi diyebilecegin universitelere bile zor girersin. acikcasi hangi bolumde olursan ol, calis aga calis.

Geri
Yukarı