Sayısaldan eşit ağırlığa geçmek mantıklı mı?

futs

Hectopat
Bilgisayar mühendisliği ve hukuk her zaman hayalim ama bilgisayar mühendisliği ilk sırada.

Matematiği 25-30 net üstüne çıkarabileceğimi düşünüyorum. Girdiğim AYT sınavlarında edebiyat-tarih-coğrafyada hiç çalışmadığım halde 25-26 netleri görüyorum.

Etrafımdaki insanlar sayısaldan devam etmem gerektiğini söylüyor. Sizce bu saatten sonra eşit ağırlık derslerine çalışsam mantıklı olur mu?
Bu arada geçmek dediğim, evde kendim internet üzerinden videolar vs. izleyeceğim. Okulda ve özel derslerde fen çalışmaya devam edeceğim.
(12. sınıfım)

Bence geçme.Ben 12. Sınıfın ilk dönemi EA geçtim.Keşke daha erken geçeydim edebiyat o kadar çabuk halledilebilecek bir şey değil.Sayısaldan devam et ama azda edebiyata bak.Ama bu dediklerim sosyalin iyi olduğu durumda benim iyiydi.O yüzden eğer sende hiç yoksa sosyalb, devam et sayısaldan tek edebiyat kolay değilken bir de sosyal girerse çok zorlaşır.

Bence geçme. Ben 12. sınıfın ilk dönemi EA geçtim. Keşke daha erken geçeydim edebiyat o kadar çabuk halledilebilecek bir şey değil. Sayısaldan devam et ama azda edebiyata bak. Ama bu dediklerim sosyalin iyi olduğu durumda benim iyiydi. O yüzden eğer sende hiç yoksa sosyalb, devam et sayısaldan tek edebiyat kolay değilken bir de sosyal girerse çok zorlaşır.

Yani dediğim gibi hiç çalışmadığım halde 25-26 netleri gördüğüm sınavlar oldu. Sosyal ve tarihim iyidir. Türkçem zaten iyi. Tek sıkıntı edebiyatın ezber kısımları.

Şuan geçsende pek farketmez ama sen bilirsin.Zaten edebiyat konularınin %90 ını bitirmişlerdir(Bizde öyleydi 2. Döneme çok konu kalmamıştı hep deneme sınavı olurduk)Sonuçta ea sınıfinda olunca bilmediğin şeyleri falan başkasına sorarsın veya hocaya senin için daha iyi olur.Ama bence sayısalda kalıp fene biraz daha yüklensen daha iyi olur.Edebiyatta kesin bilinmesi gereken şeyleri öğrensen,sosyalde sınava yakın zamanda bir tekrar ile eada da iyi bir puanın olur.

Şu an geçsende pek fark etmez ama sen bilirsin. Zaten edebiyat konularınin %90'ını bitirmişlerdir(bizde öyleydi 2. döneme çok konu kalmamıştı hep deneme sınavı olurduk)sonuçta EA sınıfinda olunca bilmediğin şeyleri falan başkasına sorarsın veya hocaya senin için daha iyi olur. Ama bence sayısalda kalıp fene biraz daha yüklensen daha iyi olur. Edebiyatta kesin bilinmesi gereken şeyleri öğrensen, sosyalde sınava yakın zamanda bir tekrar ile EA'da da iyi bir PUA'nın olur.

Geçmek dediğim kendim evde çalışacağım hocam. Sınıf değiştirmeyeceğim. Ama yüksek ihtimal fen çalışmaya devam edip yanında kendim de biraz edebiyat çalışırım.

Bence en çok hangi mesleği istiyorsan o yoldan git. Geleceği baz alırsan bilgisayar mühendisliği için mücadele et.

Geri
Yukarı