Saz kursu vs gitar kursu

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
Annem saz kursuna gitmemi istiyor. Gençken kendimi eğitmek isterim. Fakat saz kursunun yanında gitar kursu da seçeneklerim arasında. Kendi kişisel fikrim, ben saz ve türkü tarzı şarkıları, gitar melodisi olan şarkılara tercih ederim. Çok tiz bir sesi var gitarın. Ama saz öyle değil. Sizce hangisi mantıklı olur?

Hangisini istiyorsan bence. Kısa sap bağlama çaldım neredeyse profesyonel düzeye geliyordum. Şimdi bıraktım. Elektro gitar istiyorum fakat fiyatlar malum :)

Hiç fark etmez. Heves ettiğinle başla ki ilerleyebilesin. Daha sonradan diğer opsiyonu da değerlendirirsin. Müzik öğrenmenin yaşı yok. Ben enstrüman olarak elektro gitar öneririm. Biraz masraflı ama kaliteli ekipmanlar tercih edildiğinde saatlerce çalınacak bir enstrüman. Çıkardığı seslerin bir sınırı yok. Her türlü müziği çalarsınız.

Hiç fark etmez. Heves ettiğinle başla ki ilerleyebilesin. Daha sonradan diğer opsiyonu da değerlendirirsin. Müzik öğrenmenin yaşı yok. Ben enstrüman olarak elektro gitar öneririm. Biraz masraflı ama kaliteli ekipmanlar tercih edildiğinde saatlerce çalınacak bir enstrüman. Çıkardığı seslerin bir sınırı yok. Her türlü müziği çalarsınız.
Hocam konudan bağımsız ama bionuzda gördüm. HOI4 öğrenmek istiyorum da güzel bir rehber önerir misiniz :D 0 dan başlayanlar için

Annem saz kursuna gitmemi istiyor. Gençken kendimi eğitmek isterim. Fakat saz kursunun yanında gitar kursu da seçeneklerim arasında. Kendi kişisel fikrim, ben saz ve türkü tarzı şarkıları, gitar melodisi olan şarkılara tercih ederim. Çok tiz bir sesi var gitarın. Ama saz öyle değil. Sizce hangisi mantıklı olur?

Hocam bence kendi düşünce ve isteğinize göre hareket edin.

Hocam gitar demişsiniz ama pek çok gitar türü var. Klasik mi, elektro mu, bas mı?.. Hepsinin yapısı, çalınışı ve mantığı genel mânada farklılık gösteriyor. Buna da karar vermeniz gerekir bence.
Bunu dışında bütçeniz el veriyorsa ikisini de öğrenmeye başlayabilirsiniz. Birinden sıkılırsanız veya hoşunuza gitmezse diğerinden devam edersiniz.

Geri
Yukarı