Scam e-maildeki linke tıkladım

Boşluğuma geldi ve Prime'dan geldiğini iddia eden bir e-mail in içindeki ek dosyasına ve linkine tıkladım. Link beni Amazon giriş sayfasına yönlendirdi benim jeton buradan sonra düştü. Sayfaya herhangi bir bilgi girişi yapmadım. Ek dosyasıda bilgisayarıma inmemiş gözüküyor. Ama malumunuzdurki korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Scam mail ve tıkladığım linkin URL adresini fotoğraflardan görebilirsiniz.

Giriş yapmadığınızı söylemişsiniz. Dosya da inmediyse sorun olacağını sanmıyorum. Sadece tarama yapsanız yeterli olur Kaspersky indirip taratın.

Boşluğuma geldi ve Prime'dan geldiğini iddia eden bir e-mail in içindeki ek dosyasına ve linkine tıkladım. Link beni Amazon giriş sayfasına yönlendirdi benim jeton buradan sonra düştü. Sayfaya herhangi bir bilgi girişi yapmadım. Ek dosyasıda bilgisayarıma inmemiş gözüküyor. Ama malumunuzdurki korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Scam mail ve tıkladığım linkin URL adresini fotoğraflardan görebilirsiniz.
Artık web tarayıcılarının "cookie" kısımlarını çalan yazılımlar var. Temiz bir kurulum şart. Hele ki telefon doğrulaması olmayan bankacılık işlemleri yapıldıysa ya da amazon'da kayıtlı kartınız varsa cep telefonundaki uygulamalardan şifreleri değiştirin. Kart kullanım geçmişlerinize bakın. Sosyal medya hesaplarınızdaki hareketleri kontrol edin.

Geri
Yukarı