Scanf içinde % işaretinden önce boşluk bırakmak neden zorunlu?

KouPc

Attopat
Scanf fonksiyonu içinde çift tırnağı açtıktan sonra örneğin %f yazacağım ama tırnaktan sonra boşluk bırakıp yazmazsam program istendiği gibi çalışmıyor çift tırnak ile % işareti arasında boşluk bırakmak neden zorunlu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla C'de yaşadın bu sorunu teknik olarak sebebi tam bilmiyorum ama birçok programlama dillerinde böyle küçük kurallar olabiliyor sadece öyle çalışabiliyor diğer dillerde de bu tür farklılıklar oluyor. Eğer yeni başladıysan öğrenmeye başta böyle şeylere takılman çok normal bana da böyle olmuştu sonra kabullenmeye başladım.

Birde kodlama yaparken çok merak ettiğin şeyleri İngilizce olarak internette arattığında birden fazla yardımcı olacak soruna cevap olacak kaynak bulabilirsin sana bunu da önerebilirim.

Anladığım kadarıyla C'de yaşadın bu sorunu teknik olarak sebebi tam bilmiyorum ama birçok programlama dillerinde böyle küçük kurallar olabiliyor sadece öyle çalışabiliyor diğer dillerde de bu tür farklılıklar oluyor. Eğer yeni başladıysan öğrenmeye başta böyle şeylere takılman çok normal bana da böyle olmuştu sonra kabullenmeye başladım.

Birde kodlama yaparken çok merak ettiğin şeyleri İngilizce olarak internette arattığında birden fazla yardımcı olacak soruna cevap olacak kaynak bulabilirsin sana bunu da önerebilirim.
Evet C de yaşadım sorunu ve yeni başladım, ingilizce yi geliştirmem lazım.

Evet C de yaşadım sorunu ve yeni başladım, İngilizce yi geliştirmem lazım.

İngilizce geliştirmene bak, çok yardımcı olur ve sorun çözümü için İngilizce kaynaklar çok fazla. Kod yazarken hata aldığımda genelde İngilizce kaynaktan sorunu çözüyorum. Öğrenirken bulduğun güzel Türkçe kaynakları da kullanabilirsin öğrenmende Türkçe kaynaklar daha yararlı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı