Elektronik Schiit Magni serisi amfi 59 dolar

10$ a değecek kadar farklılık çıkmaz. Bende HD58x kullanıyorum yani bildiğiniz HD660s ve HD58X tizleri canlı bir kulaklık değil Heretic almak kulaklığa bir canlılık katacaktır. Önemli olan kulaklığınızın ne olduğudur.
Dostum tasarımları farklı. Tizlere canlılık katacaksa magni+ katar. Sesten bahsediyoruz ekran kartı performans testinden gelip yorum yapmayın şu konuda. 10 dolara değip değmemesi gibi bir durum yok. Tamamen tercihe dayalı. Temel yapısı iki farklı amfi, kalitesi veya seviyesi aynı olabilir bu noktada tercih devreye giriyor. Pahalı diye daha iyi olmak zorunda değil. Kaldı ki ölçümlerde Heretic daha başarılı çıkıyor. Ama dinlemeye geçince magni+ daha keyifli gelebilir. HD600 serisi tercih eden birisinin teknik performans ve ölçüm testleriyle ilgili bir kaygısı yoktur o yüzden magni+ çok daha mantıklı seçim. Ses konusundaki olaya fiyat performansı katmayın lütfen zaten ben mümkün mertebe uygun fiyatlı ve teknik yeterliliği çok iyi olan kaynaklar atmaya çalışıyorum. Sebebini anlayamadım deyip yorum yapmaya devam ediyorsun. Gerek yok.

Dostum tasarımları farklı. Tizlere canlılık katacaksa magni+ katar. Sesten bahsediyoruz ekran kartı performans testinden gelip yorum yapmayın şu konuda. 10 dolara değip değmemesi gibi bir durum yok. Tamamen tercihe dayalı. Temel yapısı iki farklı amfi, kalitesi veya seviyesi aynı olabilir bu noktada tercih devreye giriyor. Pahalı diye daha iyi olmak zorunda değil. Kaldı ki ölçümlerde Heretic daha başarılı çıkıyor. Ama dinlemeye geçince magni+ daha keyifli gelebilir. HD600 serisi tercih eden birisinin teknik performans ve ölçüm testleriyle ilgili bir kaygısı yoktur o yüzden magni+ çok daha mantıklı seçim. Ses konusundaki olaya fiyat performansı katmayın lütfen zaten ben mümkün mertebe uygun fiyatlı ve teknik yeterliliği çok iyi olan kaynaklar atmaya çalışıyorum. Sebebini anlayamadım deyip yorum yapmaya devam ediyorsun. Gerek yok.
Head fi ve redditteki yorumlara göre aradaki fark yok denecek kadar az. AB testi yaptığınızda aradaki farkı ayırt etmeniz zor olacaktır. İkiside f/p olarak harika ürünler ucuzunu alıp geçin. %95 aynı olan ürüne neden 10$ fazla veresiniz? Ayrıca HD58x ile dediğimi anlamadınız sanırsam ben teknik performanstan bahsetmiyorum kulaklığı daha canlı hale getirmekten bahsediyorum bak kulaklığı ben kullanıyorum sen kullanmıyorsun kulaklığın neyi eksik neyi eksik değil ben biliyorum.

Sebebini anlayamadım dediğimde tasarım kısmını anlamadım zaten önemli olan verdiği sestir tasarımı değildir.

Head fi ve redditteki yorumlara göre aradaki fark yok denecek kadar az. AB testi yaptığınızda aradaki farkı ayırt etmeniz zor olacaktır. İkiside f/p olarak harika ürünler ucuzunu alıp geçin. %95 aynı olan ürüne neden 10$ fazla veresiniz? Ayrıca HD58x ile dediğimi anlamadınız sanırsam ben teknik performanstan bahsetmiyorum kulaklığı daha canlı hale getirmekten bahsediyorum bak kulaklığı ben kullanıyorum sen kullanmıyorsun kulaklığın neyi eksik neyi eksik değil ben biliyorum.

Sebebini anlayamadım dediğimde tasarım kısmını anlamadım zaten önemli olan verdiği sestir tasarımı değildir.
Tizleri canlı bir kulaklık değil dediniz kulaklığınızın eksiğini yanlış ifade ettiniz o zaman. Eğer doğru ifade ettiyseniz magni+ daha iyi olacaktır. Verdiği ses tasarıma göre değişiyor zaten. O kısmı anlamadıysanız ayrık ve opamp tasarımları arasındaki farka ve modeller arasındaki farka tekrardan bakmanı öneririm. Redditte dahi aralarındaki farktan bahsediliyor. Siteden bakıp arada fark yok diyenler de oluyor. Teknik performans kısmında neye değindiğimi tekrardan okuyabilirsin. Aynı şeyi yazmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Beyerdynamic DT900 Pro X'im için almayı düşünüyorum, önceden M-Audio 192 4 kullanıyordum, sizce vergisi ne kadar çıkar?

Ben siparişi verdim vergi çıktığında bilgisini veririm.

Magni+ verdim 4.000₺ye gelecek gibi duruyor gayet iyi fiyat.

Aralarındaki farkı konu içerisinde bahsettim.

Heretic opamp tasarım Magni+ ayrık tasarıma sahip aralarında dinleme farkı olarak Heretic yüksek frekanslarda dijital gelecektir. Bununla birlikte sahneleme Magni+da daha derin ve dinleme noktasında çok daha keyifli gelecektir. Hoş Hd600 serisinde yapı itibariyle sahne yok ancak teknik başarıdan ziyade müzikal keyfi yüksek bir seridir o sebeple Magni+ tercihi yapabilirsiniz. Heretic opamp tasarımı sayesinde teknik performansı kusursuz denecek kadar iyidir ancak Magni+ ondan geri kalmıyor. İki amfinin elektronik şeması tamamen farklı aralarındaki. Aralarındaki fark temel yapıdan geldiği için tartışma konusu bile olabiliyor artık kararı sen verirsin. Ben planar sürücülü kulaklık kullanmama rağmen Magni+ tercih ettim.
Teşekkür ederim bilgi için. Şu an elimde CREATIVE G6 mevcut. Çok detaylı kullanıp inceleme şansım olmadı. Onun yerine Schiit Magni+ kullansam ciddi bir farkı olur mu ? Ek olarak Schiit Magni+ için bir DAC öneriniz var mıdır ? Buna benzer bir fiyat performans bir DAC olabilir.

Teşekkür ederim bilgi için. Şu an elimde CREATIVE G6 mevcut. Çok detaylı kullanıp inceleme şansım olmadı. Onun yerine Schiit Magni+ kullansam ciddi bir farkı olur mu ? Ek olarak Schiit Magni+ için bir DAC öneriniz var mıdır ? Buna benzer bir fiyat performans bir DAC olabilir.
G6 varken gereksiz olur. G6 da ölçümleri hiç fena olmayan bir dac/amp.

G6 güç olarak iyi olsa da Schiit kadar temiz sinyal üretmiyor. Profesyonel düzeyde ses almak isteniyorsa bu tarz yükseltme yapılabilir. Bende AE-5 Plus var G6'ya nazaran çok daha iyi bir ses kartı ama yine de sipariş ettim. Kaynak tamamen temiz olsun diye.

Ürün gümrükten ETGB olarak çıktı. Havale işlemi ile 1085.49₺ vergi çıktı. Toplamda 4600₺'ye geldi diyebilirim. Ürün kadar vergi ve kargoya vermem üzücü fakat yine de değdi. Ek olarak Topping E30 II sipariş ettim. O da 20 Mart'ta gelecek ikisi geldiğinde deneyimlerimi paylaşacağım bir konu oluştururum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı