SCP: Secret Laboratory güvenilir mi?

NhaleXhale

Centipat
SCP oyunlarını severim ve SCP: Secret laboratory adlı bir oyun buldum. Oyunda çok fazla community sunucuları var ve hepsinin içinde oyunu değiştirebilen scriptler bulunuyor(Counter-Strike community sunucuları gibi). Reddit, Quora ve Steam tartışmaları kısmında sadece DDoS ve attıkları olayı konusu dışında pek fazla bir sonuç bulamadım. Sizce o sunuculardan indirilen dosyalardan dolayı virüs bulaşabilir mi? Ya da DDoS ve IP saldırıları olayı hala olabilir mi?

SCP: SL'yi epey oynamıştım, eğlenceli bir oyun.

Virüs gibi bir durumla karşılaşmadım.

Bir Steam oyununun community serverler'ından virüs bulaşabileceğini ilk defa sizden duydum. Sıkıntı olmaz, oynayabilirsiniz.

Bazı oyunlarda bulaşabiliyor maalesef ama çoğunda değil bu yüzden sormak istedim.

Merhaba öncelikle konuyu tekrar harekete geçirdiğim için özür dilerim. SCP:SL oyununu indirdim ve üç farklı sunucuya bağlanıp oynadım (eğer sunucu adı vermek yasak değilse adlarını verebilirim). Aslında hiçbir sıkıntı yoktu ertesi gün oynamak istediğimde Kaspersky sağ altta bir pop-up mesajı belirtti scpsl.exe adlı uzantıda trojan.sonar.heur.rgc!G519 ve heur.trojan.Win32.generic adlı iki zararlının olduğunun uyarısını yaptı. Tam tarama yaptığım zaman raporlar kısmında pop-up ekranındaki dosya yolu ile aynı yeri gösterdi ve sildi. Ne olur ne olmaz format attım. Oyuna çamur atmak istemiyorum. Oyunu yüklemeden bir gün önce de tam tarama yapmıştım. Sonuçlar temiz çıkmıştı. False positive olmasını umuyorum fakat Kaspersky böyle bir uyarı yapınca tedirgin oldum.

SCP: SL'yi epey oynamıştım, eğlenceli bir oyun.

Virüs gibi bir durumla karşılaşmadım.

Hocam bilgisayarınızı taramanızı öneririm. Sizde de bir sıkıntı var mı?

Son düzenleme:
Hocam bilgisayarınızı taramanızı öneririm. Sizde de bir sıkıntı var mı?
Onlarca defa Kaspersky ile tam tarama yapmıştım zaten?

Kaspersky sağ altta bir pop-up mesajı belirtti scpsl.exe adlı uzantıda trojan.sonar.heur.rgc!G519 ve heur.trojan.Win32.generic adlı iki zararlının olduğunun uyarısını yaptı.
Ben mod sevmediğim için sadece resmi sunucularda oynuyorum. Server listesinin yukarısında "Offical Servers" diye yazar.

Geri
Yukarı