Script/Oneeva.A!ml temizleme

emreemiryg

Decapat
Dün bilgisayarımın kafayı yiyip acayip yavaşlaması ile Windows Tam Tarama yaptım ama gece olduğu için yarıda iptal ettim, o da o arada "Script/Oneeva.A!ml" böyle bir Trojan bulmuş, hemen eylem olarak kaldırı seçtim, ardından yarıda kestiğim şeyi bir daha başlattım, sonuna kadar bekledim ve bir şey çıkmadı. Benim diğer konularıma bakarsanız aşırı endişeli biri olduğumu anlayabilirsiniz. Elbette şu an belki PC temiz olabilir ama içim rahat değil, o yüzden ben bilgisayara hard reset dedikleri geri dönülemez format atmak isyorum ki bulunamayan virüsler varsa silinsin. Ayrıca ücretsiz veya fiyatı uygun Antivirüs önerebilir misiniz? Bilgisayarıma format attıktan sonra gönül rahatlığı ile kullanayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım USB lazım (içinde Windows 10 dosyaları olan) ama bende o yok ve oluşturmak için de USB lazım ve onu takıp tehlikeye atmak istemem, cihaz ayarlarında her şeyi sil ve Windows 10 dosyaları ağ üzerinden indir şeçeneği var aynı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım USB lazım (içinde Windows 10 dosyaları olan) ama bende o yok ve oluşturmak için de USB lazım ve onu takıp tehlikeye atmak istemem, cihaz ayarlarında her şeyi sil ve Windows 10 dosyaları ağ üzerinden indir şeçeneği var aynı olur mu?
Aynı etkiyi vermez, Windows dosyalarını tam olarak silmez yani Virüs'e de etki etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı