Scythe Mugen 5 alınır mı?

Om3rDoruk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 2600 işlemcim için hava soğutma yapacağım. İşlemciyi 2K'da Ultra ayarlarda oynayınca 80-85 derecenin altına inmiyor. Araştıra araştıra artık beynim yandı. 450 TL bütçem var. Bir çok araştırma yaptım birçok da hava soğutma buldum ancak karar veremedim. Scythe Mugen 5 ve Arctic Freezer 34e-Sports Duo modelini gördüm. Scythe'nin Fuma 2 modelini bulsam alacağım ama yok. Ben de ikisi arasında kaldım açıkçası. Mugen 5'de 6 blok ve tek fan varken Arctic 34 Duo'de ise 4 blok ve çift fan var. İkisi arasında sessizlik ve performans olarak hangisini önerirsiniz? Mugen 5 alırsam eğer bir tane RGB fan eklemeyi düşünüyorum. Bir de merak ettiğim asıl önemli olan bir konu var. Şu anki kasam Sharkoon rev200, anakartım da MSI B450M PRO M.2 v2. Mugen 5 ya da Freezer 34'ü alırsam bu kasa ve anakarta uyum sağlar mı? Kasayı inceleyen bir arkadaş CPU soğutucu desteği 16.5 cm olduğunu belirtmiş. Sıvı soğutma düşündüm ancak kasadaki fanlardan feragat etmek istemiyorum. Görselliğin bozulacağını düşünüyorum da bunu göze aldım. Sadece aldığım soğutucunun bir işe yaramamasından korkuyorum. Kasaya hava soğutma yapılmış örnek fotoğrafını buraya bırakıyorum. Sizce nasıl olur? Açıkçası 2-3 gündür forumda araştırıyorum ancak net bir cevap alamadım hiç kimseden.

images (10).jpg

Soğutucuların ve kasanın linklerini de buraya bırakıyorum. Mugen 5'i 440 TL'ye buldum başka bir sitede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktım hocam evet. Tek fanlı hiç kullanmadım valla. Ekstra taktığım fanı egzos fan şeklinde taktım. Faydası illaki vardır.
İkinci fan orijinal fan mı yoksa başka bir marka model mi? Türkiye'de tek fan satılmıyor sanki, epey araştırdım yok. Yurt dışında var ama fan 12 dolar gibi ama 28 dolarda masraf çıkıyor 40 dolara geliyor. Bu fiyata tabi alınmaz.

İkinci fan orijinal fan mı yoksa başka bir marka model mi? Türkiye'de tek fan satılmıyor sanki, epey araştırdım yok. Yurt dışında var ama fan 12 dolar gibi ama 28 dolarda masraf çıkıyor 40 dolara geliyor. Bu fiyata tabi alınmaz.
Hocam hiç gerek yok. Ben GittiGidiyor sitesinden RGB görünümlü 12cm fan satın aldım bağladım. Zaten egzoz fanı görevi görevi görüyor. Kendi fanı hayli hayli yetiyor. Ben süs olsun diye taktım açıkçası.

Hocam hiç gerek yok. Ben GittiGidiyor sitesinden RGB görünümlü 12cm fan satın aldım bağladım. Zaten egzoz fanı görevi görevi görüyor. Kendi fanı hayli hayli yetiyor. Ben süs olsun diye taktım açıkçası.
Tamam hocam, teşekkür ederim. Bende belki ileride bir fan alıp takarım. Şimdi değerler zaten iyi, boşta 32-34 derece yükte 70 dereceyi pek geçmiyor. Gerek bile yok aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı