SD 732G & Helio G95 performans farkı ne kadar?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Poco X3 ve Realme 7 de bulunan CPU'lar arasında hangisinin kullanımda performansı daha yüksek olur? Özellikle bu telefonları kullananların görüşlerini bekliyorum.
Realme 7: 2600₺
Poco X3: 2850₺

POCO X3 ve Realme 7 de bulunan CPU'lar arasında hangisinin kullanımda performansı daha yüksek olur? Özellikle bu telefonları kullananların görüşlerini bekliyorum.
Realme 7: 2600₺
POCO X3: 2850₺

İşlemci olarak POCO X3 daha iyi diye biliyorum ama işlemci dışında çok büyük sorunları var POCO'nun. Realme 7 öneririm.
Realme'yi çok bilmiyorum fakat POCO'da Ghost screen, ekran sararması gibi sorunları var. Servisin de kullanıcı kaynaklı demesi ayrı bir dert.
Kamerasına toz kaçıyor kronik.

Güç tüketimi konusunda Helio G95'in pek iyi olduğu söylenemez 732G fark atıyor.

Screenshot_20210325-093607_Samsung Internet.jpg

Tek ve çoklu çekirdekte de 732G önde. Zaten Realme 7'yi önermem ekran sorunlu ve balon bir model.

Oyun performansında G95 yongası daha iyi, bu modelde kullanılan G76 MP4 modeli Adreno 618 modelinden daha iyi. CPU noktasında ise SD 732G biraz daha iyi. Güç tüketimi ve ısınma konularında da SD 732G daha iyi.

Oyun performansında G95 yongası daha iyi, bu modelde kullanılan G76 MP4 modeli Adreno 618 modelinden daha iyi. CPU noktasında ise SD 732G biraz daha iyi. Güç tüketimi ve ısınma konularında da SD 732G daha iyi.
Wot Blitz ve PUBG için Realme 7 mi demeliyiz? İkisi de birbirinin tam tersi.

MediaTek çöplerini almayın; hele ki oyun amaçlıysa hiç yanaşmayın. Zamanla performans kaybı ve verimsizlik oluşma ihtimali yüksek. G serisinde de sıkça rastladım bu durumlara.

Qualcomm Snapdragon 732G daha üstündür çoğu konuda. BERWAR hocam zaten bahsetmiş teknik olarak.

MediaTek çöplerini almayın; hele ki oyun amaçlıysa hiç yanaşmayın. Zamanla performans kaybı ve verimsizlik oluşma ihtimali yüksek. G serisinde de sıkça rastladım bu durumlara.

Qualcomm Snapdragon 732g daha üstündür çoğu konuda. Berwar hocam zaten bahsetmiş teknik olarak.

Şahsen G95 kullanan biri olarak söylediğiniz performans kaybı, verimsizlik olmuşma vs. hiçbirini yaşamadım şu zamana kadar. Ayrıca oyun konusunda da gayet başarılı bir işlemci PUBG'de sabit 60-61 FPS görüyor ve hiç kasma donma vs. yaşamıyorum.

İkinci elde çok fazla anakartı yanık POCO X3 ve X3 Pro ilanı görüyorum. POCO X3 arkadaşımda var ve bende 2 hafta kadar G95'li başka bir cihaz kullanmıştım. G95 60 Hz ekrana rağmen PUBG'yi daha yüksek ayarda ve akıcı oynatıyordu. Ek olarak daha önce kullandığım MTK 8000 serisi MediaTek işlemcilere kıyasla verimlilik konusunda çok daha iyileşmiş durumda. Realme'yi alın diyemem anca POCO X3 almayın diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı