SD kart 32 GB yerine 121 MB olarak görünüyor

thrlswve

Femtopat
Daha fazla  
Normalde biçimlendirilemiyordu. Ben diskpart da biraz oynadım sonra oldu ama dediklerim max clean selected disk falan.

Normalde biçimlendirilemiyordu. Ben diskpart da biraz oynadım sonra oldu ama dediklerim Max clean selected disk falan.

Diskpart'ta yaptığın işlemler muhtemelen kartın bölümlendirme tablosunu bozmuş olabilir.

Başlat menüsünde “CMD” yazarak komut istemcisini aç, sağ tıkla ve “yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seç.
Komut istemcisine diskpart yazıp enter tuşuna bas.
List disk komutu ile disklerin listesini görüntüle ve SD kartının numarasını belirle.
Select disk X komutu ile SD kartını seç (X, SD kartının numarasıdır).
Clean komutu ile SD kartını temizle. Bu işlem tüm bölümleri ve verileri silecektir.
Önemli bilgiler yoksa eğer depoladığınız.

Diskpart'ta yaptığın işlemler muhtemelen kartın bölümlendirme tablosunu bozmuş olabilir.

Başlat menüsünde “CMD” yazarak komut istemcisini aç, sağ tıkla ve “yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seç.
Komut istemcisine diskpart yazıp enter tuşuna bas.
List disk komutu ile disklerin listesini görüntüle ve SD kartının numarasını belirle.
Select disk X komutu ile SD kartını seç (X, SD kartının numarasıdır).
Clean komutu ile SD kartını temizle. Bu işlem tüm bölümleri ve verileri silecektir.
Önemli bilgiler yoksa eğer depoladığınız.

Önemli veriler yok bir de onları denedim baska cihazdada bicimlenmedi.

Önemli veriler yok bir de onları denedim baska cihazdada bicimlenmedi.

Başka bir cihazda da biçimlenmiyor ise, kartın fiziksel olarak hasar görmüş olma olasılığı yüksek.

Geri
Yukarı