SD kart ne kadar hızlı olabilir?

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar, benim bilgisayarda HDD var ve hızlandırmak istiyorum. Onun içinde kendime SD kart almayı düşünüyorum. Sizce HDD ile ile SD kart arasında büyük bir hız farkı var mıdır ve SD kart mı HDD'den daha yavaştır yoksa HDD mi?

Şu anda emin değilim ama büyük ihtimalle Samsung EVO Plus MB-MC64KA/TR alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, benim bilgisayarda HDD var ve hızlandırmak istiyorum. Onun içinde kendime SD kart almayı düşünüyorum. Sizce HDD ile ile SD kart arasında büyük bir hız farkı var mıdır ve SD kart mı HDD'den daha yavaştır yoksa HDD mi?

Şu anda emin değilim ama büyük ihtimalle Samsung EVO Plus MB-MC64KA/TR alacağım.
Windowsu SD karta mı kurucaksınız garip, yani HDD den iyi performans verirmi bilemiyorum.

SD kart teknolojisi tamamen bilgisayarlar için üretilmedi. O yüzden SSD gibi bir hız değişimi bekleme. Yani HDD gibi olacaktır. USB bellek ile aynıdır hatta.

SD kart teknolojisi tamamen bilgisayarlar için üretilmedi. O yüzden SSD gibi bir hız değişimi bekleme. Yani HDD gibi olacaktır. USB bellek ile aynıdır hatta.

HDD okuma yazma hızı hep 5 MB falan en azından benim HDD öyle ama en azından buna baktığımda 100 MB okuma yazma ise 85 MB emin misiniz HDD gibi kötü olacağına. Ona göre alacağım.

Benim gördüğüm en hızlı SD kart bu. Amazon.com.tr Daha hızlıları da vardır belki. HDD'lerde ise 260 MB'leri bulan modeller vardı hatırlıyorum ama tabii standart HDD'ler genelde 180 MB civarında kalıyordu. Eski modeller daha da yavaştır.

Benim gördüğüm en hızlı SD kart bu. Amazon.com.tr daha hızlıları da vardır belki. HDD'lerde ise 260 MB'leri bulan modeller vardı hatırlıyorum ama tabii standart HDD'ler genelde 180 MB civarında kalıyordu. Eski modeller daha da yavaştır.

Bende şu anda WD scorpio blue HDD 320 GB WD3200BPvt takılı şu anda bir de karar verdim yarın bunu alacağım Kingston Canvas Select Plus SDCS2/128GB Class 10 U1 A1 V10 128 GB Micro SD Kart.

HDD okuma yazma hızı hep 5 MB falan en azından benim HDD öyle ama en azından buna baktığımda 100 MB okuma yazma ise 85 MB emin misiniz HDD gibi kötü olacağına. Ona göre alacağım.
Görev yönetici si den 5 MB görmeniz normal
Bu programı indirip test yapın 80-90 arası çıkar.

Görev yönetici siden 5 MB görmeniz normal.
Bu programı indirip test yapın 80-90 arası çıkar.

Yok ben bu programdan baktım zaten.

Geri
Yukarı