SD kart taşınan dosyalar gözükmüyor

Celalien

Kilopat
Yer
İstanbul
Sandisk Ultra SDXC kartımı Xiaomi Yi aksiyon kameramla kullanıyorum. Bugün bir sürü çekim yaptıktan sonra laptopuma SD kart slotuna adaptörle takıp kartın içinde yeni bir klasör oluşturdum. Klasör oluşmadan önce 0x**** kodlu ilk defa gördüğüm bi hata penceresi çıktı istemsizce okumadan kapattım sonra klasör geldi.
DCIM klasöründeki bugüne ait içerikleri kes yapıştır ile bu klasöre attım kaynak ve hedef de kartın kendi içinde olduğu için 2 saniye sürmedi. Dosyalar 6gb civarındaydı. Kartı kaldırıp çıkardım. İzlemek arkadaşımın laptopuna taktım klasör boş dosyalar yok. Dosya gezgininde baktığımda kayıp olan dosyaların boyutu kadar eksik var ama disk yöneticisinde kullanılan boyut değişmemiş eksiksiz kullanılan boyut gözüküyor. Yani tahmini ve %90 dosyalar hala SD kartta ama gözükmüyor.

CMD'de ekrana sürücü hangi harfe atılıysa onu yazıp yanına iki nokta koyuyorsunuz enter ve sonra

attrib /s /D -r -a -s -h yazıp entera basınız.

Not: Eğer sistem dosyası sıfırlanamıyor hatası aldıysanız attrib /D /s -h -r -s yazıp entera basın!

CMD'de ekrana sürücü hangi harfe atılıysa onu yazıp yanına iki nokta koyuyorsunuz enter ve sonra

Attrib /s /D -r -a -s -h yazıp entera basınız.

Not: Eğer sistem dosyası sıfırlanamıyor hatası aldıysanız attrib /D /s -h -r -s yazıp entera basın!

Denedim F dizinindeki MISC ve System volume information klasörleri gözüktü içeriklerin olduğu klasör hala boş gözüküyor.

Bir de gizli dosyaları gösteri seçin görünüm menüsünden.
ilk yaptığım işlem oydu zaten.

Neyse dosyaları remsoft diye bir kurtarma programında görüntüleyebildim. Bütün dosyalar taşınmamış, taşınanlar .chk uzantılı olmuş. Geri kalan taşınmamış dosyalar sağlam ama ücretsiz denemede ön izleme harici bir şey yaptırmıyor, kurtarmak için lisans istiyor.

Geri
Yukarı