SD karta ihtiyaç var mı?

Makaleler
45
Merhaba,

Bilgisayarda sürekli veri depolama konusuna kafaya taktım. Önemli fotoğraflarım yedekli bir tane USB bellekte.

Bu telefon zımbırtısına YouTube'dan 1080p indireceğim. Belki 10-15 tane video olabilir yaklaşık 40'ar dakika olarak. İşim bitti mi sileceğim? Sizce yeterli bir alan mı? Evde bilgisayar var fakat gittiğim bir yer var ve ben oradan telefonla bakmam gerekiyor.

İzledikten sonra silerim fakat size de danışmak istedim. SD karta ihtiyaç var mı? Attım 40 GB video var. Yüklenecek ve işi bitince silinecek. Tabii bazıları silinmeycek. O da çok değil zaten.

Peki telefona veri yedekleme aracı olarak kullanmak doğru mudur?

Sizin yorumunuz nedir? İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bilgisayarda sürekli veri depolama konusuna kafaya taktım. Önemli fotoğraflarım yedekli bir tane USB bellekte.

Bu telefon zımbırtısına YouTube'dan 1080p indireceğim. Belki 10-15 tane video olabilir yaklaşık 40'ar dakika olarak. İşim bitti mi sileceğim? Sizce yeterli bir alan mı? Evde bilgisayar var fakat gittiğim bir yer var ve ben oradan telefonla bakmam gerekiyor.

İzledikten sonra silerim fakat size de danışmak istedim. SD karta ihtiyaç var mı? Attım 40 GB video var. Yüklenecek ve işi bitince silinecek. Tabii bazıları silinmeycek. O da çok değil zaten.

Peki telefona veri yedekleme aracı olarak kullanmak doğru mudur?

Sizin yorumunuz nedir? İyi sosyaller.

SD karta ihtiyaciniz tabii ki olur çünkü telefonda yer kaplamaz ve telefonun bozulursa resimleri muzikleri komple gider SD kartta duruyor onlar.

SD Kart kullanmak iyidir.

Yinede SD kart yerine çift başlı USB bellek bakabilirsiniz.

SD kart kullanmak gereksiz. Hafıza varsa telefonun hafızasını kullanmak çok daha mantıklı. Sonuçta içinde HDD yok. Doldursanız bile telefonun pek bir performans kaybı olacağını düşünmüyorum. Eski telefonum(Xiaomi Mi 6) 128GB depolamaya sahipti ağzına kadar dolduruyordum sorun olmuyordu.

Videoların büyüklüğü ortalama 2 GB desek 40 x 2 GB = 80 GB. Telefonun hafızası çok rahat alır. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı