SD Kartta Bad Sector varsa ne yapmalı?

Nomrukan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Elimde 256 GB'lık bir SanDisk SD kart var. İçine dosya atarken ya da dosya alırken kendi kendine içindeki her şey kayboluyor, açmaya çalıştığımda biçimlendirme istiyordu. Chkdsk komutları ile kartı tekrar kullanılabilir hale getiriyor öyle idare ediyordum. Gel gelelim son zamanlarda kart içinden rastgele dosyaları da bozmaya başlayınca biçimlendirme yaptım. Bu biçimlendirmeyi de hızlı biçimlendirme değil de tam biçimlendirme yaptım. 6-7 saat sürmüştür herhalde. Sonra Bad Sector testi başlattım. Bir kaç tane Bad Sector çıktı. Gerçi testi bitirmeden şu ekrandayken bitirmiş gibi sonuç verdi, şimdi tekrar başlatacağım.
1704650588390.png

Sorum ise şu, bu Bad Sectorlara ne yapılır? Kart çöp mü? Ya da sadece bad sectorları yok sayıp atıyorum 256 GB'lık kartı 240 GB olarak kullanabilir miyiz?

Düzenleme: Şu anda taramayı da yapmıyor. Sanki kart sağlıklıymış ve kullanılabilirmiş gibi görüntü veriyor.
1704651000319.png

Windows üzerindeki disk biçimlendirme seçeneği ile değil de, HDD Guru programı ile low level format atmanızı öneririm, bu programı denediniz mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı