SD karttaki fotoğraflar gözükmüyor

Yer
Andromeda
Daha fazla  
Merhaba. Annemin Android telefonundaki fotoğraflar birdenbire kayboldu, formatı değişti, fotoğrafta görebileceğiniz üzere 600'ün üzerinde dosya gözüküyor ama girdiğimde dosya boş yazıyordu, daha sonra gizli dosyaları göster dedim bu seferde fotoğraflar garip bir formatta gözüktü açılmıyordu, birlikte aç'a basınca uygulama bulamadı açacak.

Bir şekilde formatı değişmiş ve düzeltemiyorum. Nasıl geri getirebilirim bu fotoğrafları?

Dosya Ekleri

• 218a83f9-58fb-46f8-85ec-742c912563c7.jpg
    218a83f9-58fb-46f8-85ec-742c912563c7.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 74
  • e342af50-4ae3-4382-b42b-0ba34c7b4fc9.jpg
    e342af50-4ae3-4382-b42b-0ba34c7b4fc9.jpg
    13,6 KB · Görüntüleme: 50
  • 1ee5fdd4-c4a2-4f2e-b65e-186018209ff3.jpg
    1ee5fdd4-c4a2-4f2e-b65e-186018209ff3.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
USB ile telefona bağlayıp, telefonunuza girip bulunan fotoğraf klasöründen tüm dosyaların özelliklerini resim türüne getirirseniz belki sorun çözülebilir. Kendi fikrim, kesin çözüm olmayabilir.

Maalesef PC'de de aynı şekilde gözüküyor.

Bulunabilen dosya yok olarak mı gözüküyor? Yoksa, farklı dosya türünde mi gözüküyor? Eğer orada da öğe yoksa fotoğraflar uygulaması var telefonlarda ona basıp çöp kutusuna giriş yapın belki oradır. Anneniz yanlışlıkla silmiş olabilir bir bakmakta fayda var.

Bulunabilen dosya yok olarak mı gözüküyor? Yoksa, farklı dosya türünde mi gözüküyor? Eğer orada da öğe yoksa fotoğraflar uygulaması var telefonlarda ona basıp çöp kutusuna giriş yapın belki oradır. Anneniz yanlışlıkla silmiş olabilir bir bakmakta fayda var.

Böyle gözüküyor, format ismi yazmıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-06_212234.png
    resim_2020-12-06_212234.png
    73,2 KB · Görüntüleme: 36
LOST.DIR klasörüne düşen şeyler sözde silinmiş sayılıyor. Markette LOST.DIR diye aratırsanız yüksek ihtimalle ihtiyacınız olan uygulamayı bulacaksınız.

Benim önerdiğim yöntem ise tüm dosyaların uzantılarını eski haline çevirmek. Yani jpeg yapabiliriz.

Bunun için şu uygulamayı indirip dosyaları toplu seçip yeniden adlandırma ekranında uzantıyı yeniden adlandırma seçeneği ile jpeg uzantısını tüm dosyalara kolayca işleyebilirsiniz.

Lost. Dır klasörüne düşen şeyler sözde silinmiş sayılıyor. Markette Lost. Dır diye aratırsanız yüksek ihtimalle ihtiyacınız olan uygulamayı bulacaksınız.

Benim önerdiğim yöntem ise tüm dosyaların uzantılarını eski haline çevirmek. Yani jpeg yapabiliriz.

Bunun için şu uygulamayı indirip dosyaları toplu seçip yeniden adlandırma ekranında uzantıyı yeniden adlandırma seçeneği ile jpeg uzantısını tüm dosyalara kolayca işleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, deneyeceğim, nasıl oldu bu durup dururken anlayamadık, içinde bizim için manevi değeri yüksek fotoğraflar var umarım kurtarabilirim.

Çok teşekkür ederim, deneyeceğim. Nasıl oldu bu durup dururken anlayamadık. İçinde bizim için manevi değeri yüksek fotoğraflar var. Umarım kurtarabilirim.

Önemli değil. Bu durun durduk yere oluyor zaten. Size önerim o klasörün ismini değiştirin ya da içindekileri güvenli bir yere kopyalayın. Her an silinebilirler çünkü. Nedenini ben de bilmiyorum. Lanet bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı