SDSL nedir?

smuhlaci

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Oyun Geliştiricisi
Bu konu hakkında bildiğim şey Upload ve Download eşit. Peki neden bu kullanılmıyor? Neden hala youtube bir video yüklerken saatlerce bekliyoruz?

Çünkü ülkemizde bir Download aşkı var. İlla Download. Düşün, 100 Mbps hız veriyorlar, yanında 4 Mbps upload. Küfür bu resmen. Fiberden bahsediyorum.

Diğer ülkelerde bu Download/Upload oranı en fazla 4/1. Bizde neredeyse 25/1. Millet çatır çatır 1080p canlı yayın yaparken biz videoyu yüklemeye üşeniyoruz. Superonline bir şeyleri değiştirir diye tahmin ediyordum. Onun da yeni sözleşmelerinde tüm hızlarda Upload 1 Mbps ! Düşün, 1000 Mbps Download, 1 Mbps Upload !

Bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Mesela AKK'ye ben sonuna kadar katılıyorum ama 12 saatte bitirebileceğim bir kotaya katılmıyorum. Diğer ülkelerde nasıl bu AKK olayı biliyor musun ? Belirli saatlerde hız düşüyor. O da en fazla 4-5 saat oluyor. Düşen hız da 1 Mbps kadar. 8 Mbps ise 7 Mbps'e düşüyor.

Bu kafayla ilerlersek hiçbir şey olmaz. Fiber neden var ki ? Çünkü Download ve Upload eşit olabiliyor. Bir sınır yok. Ama ülkemizde fiberin F si bile bir anlam ifade etmiyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı