Sea of Thieves'de sistem donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

TouKhan

Centipat
Oyunu Gamepass'ten oynarken de aynı sorun vardı, gittim yaşamamak için Steam'den aldım yaklaşık 60 dakika sonra oyun birden donuyor ve de sistem çöküyor.
Alt+Tab, Win+Tab, CTRL+Shift+delete gibi fonksiyonlar hiçbir şekilde çalışmıyor, ekranda görüntü ve ses var fakat sistem çalışmıyor yardımcı olmanız mümkün mü?
Sistem ektedir.

1604242249627.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu daha önce alt+f4 ya da başka bir şekilde kapattınız mı? Başka oyunlarda da oluyor mu?
Dosya doğrulaması deneyin.
Aynısı gamepass'te de oluyordu dedim dosyaları hem oyundan hem de steam üzerinden doğruladım hiç bir bozuk dosya bulunamadı. Aniden oyun donuyor ses var görüntü var (Donuk bir şekilde görüntü var). Alt f4 ile kapatmadım hayır kendi menüsünden girip kapattım.

@TouKhan @nevale31 niye/kızgın kahkaha attınız? Ben de bir sıra hep alt f4 ile kapatıyordum benzer bir sorun yaşamıştım. Ayrıca başka oyunlarda da oluyorsa sistemde sorun vardır diye dedim.
Başka oyunlarda olmuyor. Neden kızgın attığıma da gelirsek oyunun gamepass sürümünde de aynı şeyi yaşadığımdan bahsettim dosyalarda bir sorun olacağını zannetmeniz bile saçma...

ALT + F4 ile oyun kapatmak neden sıkıntı yaratsın ki?
Çünkü oyun dosyalarına hasar veriyor. Daha önceden öyle kapatıyordum ve açılışta "Sea of thieves didn't shut down correctly last time" diyip dosya doğrulaması istiyordu. Sonrasında ise benzer sorunlar ve texture yüklenmemesi çıktı ben de silip yeniden yüklemek zorunda kaldım.

Çünkü oyun dosyalarına hasar veriyor. Daha önceden öyle kapatıyordum ve açılışta "Sea of thieves didn't shut down correctly last time" diyip dosya doğrulaması istiyordu. Sonrasında ise benzer sorunlar ve texture yüklenmemesi çıktı ben de silip yeniden yüklemek zorunda kaldım.
Ben hep ALT + F4 ile kapatıyorum 3 yıldır hiç bir sorun oluşmuyor.

Geri
Yukarı