Seagate 2TB HDD 699TL !

Ürün SMR kayıt kullanıyor, 400 liraya vermedikleri sürece alınmaz.
SMR kullansın ister ki 1.5 sene oldu daha en ufak herhangi bir problemini görmedim, şahsen buradaki saçma sapan incelemelere bakarak iyi ki de almamazlık yapmamışım, o zamanlarda aldığım en iyi F&P HDD'lerden biriydi ve halen ana sistemimde kullanmaktayım.

Ayrıca yaklaşık 5 yaşında CMR yapısını kullanan WD Blue WD10EZEX kodlu diski de yedek sistemimde kullanıyorum, teknik olarak aralarında hız, dosya transferi ve diğer benchmark testlerinde hissettiğim bir fark olmadı, ikisi de sorunsuz belasız ferah ve tatmin edici düzeyde çalışıyorlar benim için.

WD'in yeni versiyon 2TB 7200 Rpm yapısındaki olan modelleri bu ürüne fiyat anlamında çok fazla fark atmıyorsa dönüp de bu konu içeriğindeki Seagate modeli tercih edilmeyebilir elbette, en azından daha sessiz bir deneyim yaşatması açısından başlıca gözüme çarpan en büyük artısı.

Daha önceki karne indiriminde 599 TL'ye aldım çok memnunum. Herhangi bir ses, zırıltı problemi yok. Oyunlarımı depolamak için kullanıyorum.
Sessiz çalışmıyor zaten hiçbir HDD, en azından işlem esnasında ufak da olsa vızıltı veya fışıldama tarzında bir sesi vardır mutlaka.

Sessiz çalışmıyor zaten hiçbir HDD, en azından işlem esnasında ufak da olsa vızıltı veya fışıldama tarzında bir sesi vardır mutlaka.
O vızıltı dediğiniz sesi 1 TB Seagate HDD ile yaşıyorum ancak bu HDD de dikkatimi çeken bir ses olmadı. Belki de yeni olduğundan dolayıdır bilemiyorum. Seagete olanı 2017'den bu yana kullanıyorum.

O vızıltı dediğiniz sesi 1 TB Seagate HDD ile yaşıyorum ancak bu HDD de dikkatimi çeken bir ses olmadı. Belki de yeni olduğundan dolayıdır bilemiyorum. Seagete olanı 2017'den bu yana kullanıyorum.
Ben de hem WD Blue WD10EZEX hem de Seagate Barracuda 2TB ST2000DM008 kodlu disk var, ikisinde de ses var bana kimse sıfır sesle çalışan HDD gösteremez, SSD veya M2 değil ki bu sonuçta içinde mekanik aksamlar barındıran sabit diskler bunlar en basitinden. Vızıltı dediğim de orada rahatsız edici bir ses vs değil, kulağını kasaya yaklaştırınca özellikle HDD işlem yaparken çalıştığını duyduğun ses, bu Seagate olan modelde daha çok gurultu tarzı şeklinde çıkıyorken WD olanda hafif bir vızıldama sesi şeklinde çıkıyor. Bu çoğu HDD modelinde böyledir..

SMR kaydı ne demek?
CMR kayıtta veriler yan yana yazılıyorken; SMR kayıtta verilerin bir kısmı birbirinin üzerine yazılıyor. Basit olarak ömrünü büyük ölçüde kısaltıyor HDD'nin, evimde belki de yüz küsür TB HDD vardır onlarca. SMR kayıt kesinlikle almam bir daha kendim. CMR dahi olsa önemli verileri tek yerde tutmanızı önermiyorum.

smr cmr.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı