Seagate 500 GB FireCuda 510 vs PNY 500 GB XLR8 CS3030

Foşix Mergen

Hectopat
Evet başlıkta olduğu gibi 2 model arasında kaldım. Arada yaklaşık 400 TL fiyat farkı var. Sizce değer mi değmez mi? Ben pek değeceğini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam teknik bir bilgim yok. Kusura bakmayın ancak yılların depolam üreticisi olarak Seagate dedim. Tekrardan özür dilerim. Şikayet de edebilirsiniz.

Yok hocam yanlış anlamayın beni, sadece birçok kişi "bir tık iyi" falan diyor hangi metrik üzerinden iyi birçok kişi referanssız konuşuyor bu durum sinirimi bozdu birçok konuda da bu şekilde konuşulmuş en fazla teknik konuşan kişi NAND ve dram yongalarının neredeyse aynı kalitede olduklarını söylemiş.

Hocam biraz da abartmış olabilirm kabul ediyorum. Bu konuda tier list paylaşıyorum.
SSD Tier list

Edit: İkisi de aynı chipi kullanıyor phison 12. gayet iyi bir chip. Ucuz olanı alınabilir.

Teşekkürler hocam ucuz olanı alıyorum o zaman birkaç gün indirim beklerim gelmezse alırım direkt iş dolayısıyla acil bir durum çünkü. Çözüm olarak işaretliyorum mesajınızı.

O zaman tek fark yazılım 400 TL'ye değmez gibi.

Şimdiden hayırlı olsun hocam. Tekrardan kusuruma bakmayın. Dediğiniz gibi ucuz olan gayet mantıklı.

Hocam Amazon.tr üzerinden satın alınan ama Amazon Global'den gelen ürünler hakkında bir bilginiz var mı? Seagate FireCuda 530 500GB kargo ücreti ile 1480 TL civarına denk geliyor. https://www.amazon.com.tr/dp/B0971F1PTN?tag=akakceprime-21&th=1

İthalat ücreti depozitosu dahil fiyatı bu arada yani gümrük vs. ile uğraşmıyorsun Amazon hallediyor o kısmı.

Benim aklımda sadece garanti de garantisi olacak ama aracı Amazon.tr olacağı için garanti durumunda sorunsuz gönderim yapabilecek miyim o sıkıntı. Garantilik bir durum olacağını da pek sanmıyorum Seagate sonuçta ve tepe modeli.

Garanti durumunda Türkiye'deki durumdan daha çok beklemeniz gerekebilir. Gümrükte bazen sorunlar çıkabiliyor ürün alınırken ancak düşük bir ihtimal bence alınabilir.

Edit: Hocam bu arada forumda sıfır PNY 3030 500GB satan bir forumdaş var. Bence düşünülebilir. 875 tl

Geri
Yukarı