Seagate Backup Plus Slim Harici HDD Test Sonuçları

byaslan21

Kilopat
Yer
DİYARBAKIR
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Merhaba arkadaşlar. Harici HDD alalı 1 yıl oldu bugüne kadar bir sorunu çıkmadı fakat geçen günlerde montumun iç cebinde muhafaza etmiştim. Arkadaşım monttan çakmağımı alayım derken montu düşürdü haliyle pat diye ses geldi HDD zemine sertçe çarptı gibi. Ardından hemen bilgisayara takıp kontrol ettim verileri okurken ve yazarken cızırtılı garip sesler gelmeye başladı. HDTune programı ile test yaptım. Sonuçları sağlıklı yorum yapamadığım için buraya atma gereksinimi duydum. Editör veya konuda uzman olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Benchmark testi sonuçları:

366767

Health testi sonuçları. Listede görünen seçeneklerin hepsinde ok durumu var farklı kötü bir durum söz konusu değil.
366769

Errors Scan testi sonuçları. Not: Derin tarama olarak başlattım üç saati geçmesine rağmen daha yarısı bitmemiş durumda.
366770

Birinci testin sonuçlarını yotumlama şansımız yok çünkü USB 2.0 ile bağlandığı için 32 MB/s tepe değeri ile sınırlanmış. Küçük boy bir tanışabilir disk ise saniyede 128 MB/s'ye kadar çıkabildiğini görüp öyle yorum yapmak lazım, o da USB'den bağlı iken imkansız.

Dediğiniz değerler de bana çok garip geldi. Ana karta entegreli USB portuna takmıştım. Dikkat etmemişim. Konuyu tekrar düzenleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı