Seagate Barracuda 1TB tıkırtı sesi geliyor

Beyfendi Kedi

Hectopat
Daha fazla  
Bir de biraz konudan alakasız ancak ben geçende HDD boştayken kasaya titreşim sesi gibi tıkırtı sesi yaptırıyor diye bilgisayarı kapatıp HDD kutusunu biraz geriye doğru ittirdim yani HDD kızaktan biraz daha ileride şimdi de 2 gündür HDD'den tıkırtı sesi pek gelmiyor ama 20-30 saniyede bir tık ediyor çok az bir sesle sürtme gibi desem öyle de değil kasaya temas ediyor gibi. HDD'nin içinden mi geliyor anlayamadım. İşlem yapmasam bile boştayken bile geliyor.
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune, Hard Disk Sentinel, CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark testi sonucunda Smart değerleri ve sağlık mükemmel ve iyi şeklinde gösteriliyor. Ayrıca HD Tune'da quick scan tikini kaldırıp tam tarama yaptım ve yeşildi her yer.

HD Tune, Hard Disk Sentinel, CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark testi sonucunda Smart değerleri ve sağlık mükemmel ve iyi şeklinde gösteriliyor. Ayrıca HD Tune'da quick scan tikini kaldırıp tam tarama yaptım ve yeşildi her yer.
Herhangi bir sorun yoksa büyük ihtimal @393060 hocamın dediği gibi kronik sorunlu olduğundandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı