Seagate Barracuda 2TB HDD oyunlara girince donuyor ve görünmüyor

THRALL123

Decapat
Bilgisayarımı açtığımda ya hard disk gözükmüyor ya da gözüküyor gözükünce ise oyuna girmeye çalıştığımda donuyor ve oyun kurulu değil diyor. Sonrasında hard disk gözükmüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Seagate Barracuda 2TB​

Bad sector taraması yaptınız mı?

Yine bir Barracuda vakası, sanırım.
SATA güç ve veri kablolarını kontrol edin; herhangi bir kopma, gevşeme varsa bu nedenden dolayı disk bağlantısını kesiyor olabilir. Ya da bu mükemmel(!) disk ömrünü doldurmuştur, bilemeyiz.
Arkadaşın dediği gibi yapabilirseniz HD Tune ile bir taratın diski. Hard Disk Sentinel ile genel durumu da kontrol edebilirsiniz.

Yine bir Barracuda vakası, sanırım.
SATA güç ve veri kablolarını kontrol edin; herhangi bir kopma, gevşeme varsa bu nedenden dolayı disk bağlantısını kesiyor olabilir. Ya da bu mükemmel(!) disk ömrünü doldurmuştur, bilemeyiz.
Arkadaşın dediği gibi yapabilirseniz HD Tune ile bir taratın diski. Hard Disk Sentinel ile genel durumu da kontrol edebilirsiniz.

Hard diski yeni almıştım o kadar hızlımı ömrü doldu.

Diski değiştirmekten başka bir çözüm olacağını sanmıyorum. Üstteki çözümü de deneyebilirsiniz.

HD tuner indir diski tarat kırmızı sektörler yani karecikler çoksa ölmüş demektir kendine bir yenisini almak zorundasın arkadaşım düzelmez.
Kendine bir SSD al bir daha HDD asla kullanmazsın 😎

HD tuner indir diski tarat kırmızı sektörler yani karecikler çoksa ölmüş demektir kendine bir yenisini almak zorundasın arkadaşım düzelmez.
Kendine bir SSD al bir daha HDD asla kullanmazsın 😎

Tarattım 2 tane vardı.
Tarattım 2 tane vardı.

Tarattığımda 2 tane vardı yeni bir tane almam mı lazım yoksa SATA güç ve veri kablolarını kontrol edeyim mi?

Son düzenleme:
Tarattım 2 tane vardı.

Tarattığımda 2 tane vardı yeni bir tane almam mı lazım yoksa SATA güç ve veri kablolarını kontrol edeyim mi?

Ne varsa hepsini kontrol et.
Varsa o ikisi yapıyordur hata düzelt yap Windows'a tarat ama düzelmezse kardeşim git yenisini al
Bir SSD al kurtul 250 GB'lık zaten bidahada HDD'nin yüzüne bakmazsın.

Geri
Yukarı