Seagate Barracuda harddisk iyi mi?

Çöp. WD Blue daha iyi olur.

Bu 500GB olan modeli 2 arkadaş aldı ikisi de sorun yaşadı. Tesadüf mü yoksa değil mi orasını bilmiyorum ama.

Seagate Barracuda 7200.11 serisinden sonra HDD işini batırdı. Yani neredeyse 7200.11'den sonra çıkan tüm Barracuda'ların çeşitli sorunları vardı. Bu 7200.11 faciasından önce çıkan eski Barracuda diskler taş gibiydi ama. Çok sağlam disklerdi. 7200.11 faciasına rağmen HDD piyasasın da en büyük pay hala Seagate'in elinde. Yine de bu onu kaliteli yapmıyor. WD almanızı öneriyorum ben. Teknoloji şans işi. Seagate alıp bozulmadan kullanan da var, WD alıp 2-3 yılda bozan da var. :) Ya da tam tersi olan var.

Seagate Barracuda 7200.11 serisinden sonra HDD işini batırdı. Yani neredeyse 7200.11'den sonra çıkan tüm Barracuda'ların çeşitli sorunları vardı. Bu 7200.11 faciasından önce çıkan eski Barracuda diskler taş gibiydi ama. Çok sağlam disklerdi. 7200.11 faciasına rağmen HDD piyasasın da en büyük pay hala Seagate'in elinde. Yine de bu onu kaliteli yapmıyor. WD almanızı öneriyorum ben. Teknoloji şans işi. Seagate alıp bozulmadan kullanan da var, WD alıp 2-3 yılda bozan da var. :) ya da tam tersi olan var.

Evet hocam bende WD disk kullanıyordum. Kafa vurma yapıyordu ve çok sesli çalışıyordu. Okuma yazma hızları anlık olarak düşüyordu. Bende yeni sistemimde Barracuda 500GB 7200RPM modelin aldım iyi ki de almışım çok sessiz çalışıyor. Ve gayet stabil okuma yazma hızlarına sahip.

Evet hocam ben de WD disk kullanıyordum. Kafa vurma yapıyordu ve çok sesli çalışıyordu. Okumaya yazma hızları anlık olarak düşüyordu. Ben de yeni sistemimde Barracuda 500GB 7200RPM modelin aldım iyi ki de almışım çok sessiz çalışıyor. Ve gayet stabil okuma yazma hızlarına sahip.
İşte şans işi hocam. HDD'ler SSD gibi dayanıklı diskler değiller. İçinde motor var, kafa var, disk var. Bunlar illaki arızalanıyor bir şekilde. Bazen kullanıcı hatalarından ötürü arızalanıyor bazen de üretim hatalı olduğu için bozuluyor. WD'nin de kötü HDD'leri var, Seagate'in de kötü HDD'leri var. Bir tane HDD'si kötü diye tüm firmayı çöpe atmak olmaz. Barracuda 7200.11'den sonra Seagate gerçekten kötü HDD'ler üretmeye başladı ama daha sonra düzeltti gibi biraz. Yeni çıkan Barracuda HDD'lerinden birisini aldım geçen. Çok sessiz ve performanslı çalışıyor. Diğer kullandığım 3-4 yıllık WD Blue'dan daha sessiz hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı