Rehber Seagate Barracuda HDD'ler neden alınmamalı?

O zaman o mükemmel cümleyi söylüyorum. Git WD al. Elinize sağlık hocam.
WD en iyisi. Teşekkürler hocam.
Elinize sağlık hocam
Teşekkürler hocam.
WD Green de almayın
Seagate'in üst seviye diskleri hariç yüzüne bakmazdım.
WD Green ayrı bir çöp zaten. Barracuda ile birlikte en leş ötesi HDD kendisi. Seagate'in Barracuda Pro ve üstü diskleri üst seviye hocam bu arada. Bunları gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Şu Barracuda Pro'ya stok gelse alacağım bir tane. Mükemmel bir disk. Crucial BX500 ve MX500 ayrımı gibi Barracuda ve Barracuda Pro ayrımı var.

9 senelik WD disk 150/150 şu an.

Cidden acınası bir durum ya benim için. Tüm verilerim bir gün içinde çöpe gitti.

İşin garip yanı 80GB IDE Samsung HDD hala taş gibi çalışıyor.

Neyse bir gün başka HDD'ye atarım 2 gün takılır öyle zaten sistemi yenilediğim zaman HDD'leri atacağım sistemden.

Keşke Samsung HDD işini Seagate'ye devretmeseydi. Kalitesi ortada.

WD Blue alacağım sistem topladığımda .
En iyi tercih olur hocam. Ek olarak P300'de bakabilirsiniz.
İşte hocam ben başkalarının verilerinin gitmemesi için bu konuyu açma gereği duydum. 2 yıl garantili bir ürünün uzun ömürlü olması pek beklenemez zaten. Bu arada WD'nin SMR diskleri de düz Barracuda gibi çöp. Onları da tercih etmeyin.
Keşke Samsung HDD işini Seagate'ye devretmeseydi. Kalitesi ortada.
Hocam SSD'ye yoğunlaşmak için mecbur devrettiler o işi. Seagate özellikle 2016'ya kadar pek bir HDD çıkartmadı. WD o zamanlar Seagate'in kıyısından köşesinden geçemiyordu. Lakin 2016 yılında WD'nin HDD pazarında birinci olmasıyla Seagate'in aklı başına geldi. Şu an Seagate en büyük pazar payına sahip. Geçen sene geri aldılar WD'den liderliği. CEO'luk görevine Dave Mosley geldikten sonra Seagate yürüdü gitti.

Seagate'yi seviyorum. Sebebi ise bana mahsus hiçbir zaman sıkıntı çıkarmaması.

Elimde 2008'den kalma 1TB HDD'si var, HDD önceden fabrikada kullanılmasına rağmen taş gibi sağlam. Hatta o kadar sağlam ve hızlı ki; içinde Windows yüklü ve gayet seri çalışıyor.
140/135 okuma yazması.

Ama bu kadar sağlam olmasının sebebi zamanın amiral gemisi olması herhalde. SMR olmadığı için sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…